Під час оформлення біометричних паспортів, а також при здачі документів на візи — громадяни України повинні здавати відбитки пальців. Винятки встановлені лише для наступних категорій:
- Дітей, молодших 12 років.
- Осіб, у яких фізично неможливо взяти відбитки пальців.
- Голів держав та членів національних урядів (а також членів їхніх офіційних делегацій та їхніх чоловіків/дружин), якщо вони подорожують з офіційними цілями.
Поговоримо про другу категорію, про осіб, в яких неможливо зняти відбитки пальців.
Осіб, у яких фізично неможливо взяти відбитки пальців, насправді, не дуже багато. Фактично кожна людина народжується з відбитками пальців, і відбитки ці є унікальними. Однак, є люди, у яких відбитків пальців немає від народження, і виною тому є рідкісне спадкове захворювання — адерматогліфія. Зараз у світі відомо лише про чотири сім’ї, де виявлено таке захворювання.
У вашому ж випадку, швидше за все, винне не захворювання, а недосконалість обладнання, за допомогою якого проводиться зняття відбитків пальців. В Україні такі випадки не рідкісні. Також, можливо, відбитки пальців у вас недостатньо виражені.
Якщо у вас неможливо зняти відбитки пальців, але біометричний паспорт ви отримали, то боятися вам нема чого. Швидше за все, ви потрапляєте у другу категорію винятків, зазначених вище.
В мене така сама історія з відбитками при здачі на біометричний паспорт. Якщо тоді, коли я його виготовляла це не було для мене аж так важливо, то зараз це справа принципу! Я теж не хочу мати проблем на кордоні і зайвих нервотрьопів. Тим більше, за ті кошти, що я сплатила.