Не існує єдиних для всіх країн правил, які говорять про те, де повинен проживати голова держави. Кожна країна вирішує це питання самостійно, відповідно до своїх традицій і керуючись здоровим глуздом. Без сумніву, посада президента є особливою. Тому в деяких країнах для перших осіб держави традиційно виділяють офіційні резиденції, що поєднують в собі не тільки місце роботи, а й проживання, і ця традиція дотримується протягом багатьох десятиліть або ж навіть століть.

В інших країнах перші особи держави живуть в спеціально виділеному службовому житлі. Адже проживання у власній оселі, в якій голова держави жив ще до вступу на нову посаду, може мати певні труднощі і незручності. Забезпечення безпеки і щоденне переміщення до місця роботи може бути надзвичайно складними і створювати проблеми не тільки президентові, а й іншим людям.
Щодо монархів, то офіційна робоча резиденція може бути одночасно і їх особистою власністю. Так, Букінгемський палац, який є офіційною Лондонською резиденцією британських монархів, є особистою власністю королівської сім’ї.

Мабуть, найвідомішою офіційною президентською резиденцією в світі є Білий дім у Вашингтоні, за адресою 1600, Пенсільванія авеню. Там живе і працює Президент США разом зі своєю сім’єю. Колишній президент, коли залишає свій пост, одночасно має й виїхати з Білого дому та звільнити місце для нового президента.

Офіційною резиденцією президента Франції є Єлисейський палац. Тут президент Франції не тільки працює, проводить зустрічі, наради, а й живе. Нинішній президент Франції Франсуа Олланд, порушуючи традиції, під гаслом близькості до народу і економії державних коштів не хотів переїжджати до палацу і деякий час після обрання жив у своїй трикімнатній квартирі, недалеко від Ейфелевої вежі. Але під тиском громадськості все-таки переїхав в офіційну резиденцію, відновивши традицію і полегшивши життя службі безпеки.

Всі прем’єр-міністри Великобританії, змінюючи один одного, ось вже більше ста років живуть і працюють за відомою адресою Даунінг-стріт, 10.

Офіційною церемоніальною резиденцією Президента України є Маріїнський палац в Києві.

Федеральний канцлер, голова уряду Німеччини, до 1999 року мав офіційне житло в Бонні — Канцлерівське бунгало. Останнім канцлером, який там жив, був Гельмут Коль. Після переїзду німецького уряду в Берлін було побудовано нову будівлю Відомства федерального канцлера Німеччини, де на верхньому поверсі розташовувалася службова квартира федерального канцлера Герхарда Шредера.

Якщо ж офіційна резиденція перших осіб держави є місцем проживання, то в ній обов’язково присутні робочий кабінет та інші представницькі приміщення для зустрічей, засідань, прийому високопоставлених гостей. Тобто будь-яка офіційна резиденція може виконувати всі основні функції основної робочої резиденції.