Господарі земельних ділянок навесні розводять руками, дивлячись на неприємне явище — пожовкле листя часнику. Це є прикрим сигналом того, що озимий часник вирощується з певним порушенням чи недоглядом. Якщо листя жовкне, то часник перестає рости, а посаджені в землю зубці починають гнити і весь майбутній врожай може загинути. Спробуймо розібратися в чому причини та чи можна щось зробити, щоб врятувати пошкоджені рослини.
Основні причини
- Надлишок чи навпаки нестача поживних речовин.
- Надмірна кількість або обмаль води.
- Недотримання температурного режиму.
- Шкідники.
- Непідходящий грунт.
Аби урожай був вдалим потрібно з самого початку дотримуватися технологій вирощування часнику та вчасно проводити профілактичні заходи.
Щоб уникнути жовтіння листя часнику
- Дотримуйтесь повітряно-крапельного режиму. Вчасно поливайте рослини та розпушуйте грунт, щоб рослина могла дихати.
- Не поливайте часник навесні, бо саме тоді потреба рослини у воді мінімальна, та й талий сніг не залишить коріння без вологи. Почніть поливати в червні.
- Важливо, щоб грунт був нейтральним. У випадку кислого грунту чи грунту з низьким рівнем азоту, господар отримає жовте листя часнику. Для зменшення кислотності додайте у грунт попіл (склянка попелу на 10 літрів води). Ні в якому разі не застосовуйте свіжий гній!
- Часник також може підмерзнути, тому садіть зубці так, щоб у них був час пустити корінь до настання холодів, але щоб рослина не пішла в ріст.
- Холодна весна теж несприятливо позначається на часнику. Рослина не отримуватиме з ще не відталої землі поживні речовини, тому може жовтіти. Виходом стане додавання в грунт аміачної селітри.
Врятувати уже пожовклі рослини
- Додайте сечовину або комплексне добриво. В незначній кількості підживіть грунт сірчанокислим калієм.
- Гарно розпушіть міжряддя.
- Обробіть часник розчином кухонної солі або марганцю, що допоможе уберегти рослини від шкідників.