Про те, як засмагати, щоб не обгоріти ми писали в іншій відповіді. Але якщо ви все-таки не врятувалися від сонячного опіку, то наступні поради допоможуть з найменшими втратами вийти з цієї ситуації.

При перших же симптомах обгорання потрібно негайно вживати заходів. Нічого надто складного робити не потрібно і, якщо ви будете слідувати нашим рекомендаціям, то за допомогою до лікаря звертатись не доведеться (якщо, звичайно, опік не дуже великий).
Що ж робити, якщо обгорів на сонці? Поради:
- Негайно одягніться і перейдіть в тінь.
- Пийте більше чистої води (теплої — не крижаної!). Чай, кава і алкоголь протипоказані — вони тільки посилюють зневоднення.
- Прийміть прохолодний душ або ванну. Якщо приймаєте ванну, то можете додати відвар череди або ромашки.
- Не розтирайте обпалену шкіру і не витирайте її рушником. Тим більше не користуйтеся мочалкою або скрабом. Так ви ще більше пошкодите обпалені ділянки.
- Не протирайте місце опіку спиртом або горілкою. Спирт дуже сушить і без того зневоднену шкіру.
- Не варто прикладати до обпаленої шкіри лід. Клітини шкіри такому впливу раді не будуть і лікування затягнеться надовго.
- Не слід обробляти опіки засобами на основі вазеліну, оскільки вони не дають шкірі дихати. З тієї ж причини не потрібно наносити баранячий, свинячий жир і т. д.
- Не відкривайте пухирі — так можна занести інфекцію.
Лікування сонячних опіків має бути наступним:
- Мазь гідрокортизону допомагає зняти запалення і свербіж в ураженому місці.
- Для зняття болю можна випити знеболююче, наприклад, ібупрофен, баралгін, парацетамол або аспірин.
- Найефективнішим засобом проти опіків можна вважати піну Пантенол. Після її застосування, майже завжди, можна уникнути небажаних наслідків. Пантенол відновлює пошкоджену шкіру і захищає її від лущення, тріщин і появи пухирів.
Народні засоби від сонячних опіків:
Перелічені нижче рекомендації в першу чергу стануть у нагоді вагітним жінкам і дітям. Адже їм не можна приймати ліки. Хоча дитині і можна дати антигістамінні краплі для полегшення болю.
- Скористайтеся кисломолочними продуктами, такими як: кефір, сметана або кисле молоко. Рекомендується використовувати знежирені продукти, оскільки вони не блокують пори шкіри.
- Також при опіках можна використовувати цілющі властивості овочів. Спробуйте нанести на уражені місця потертий на тертку огірок або потріть шкіру картопляним соком (тільки свіжим).
- У склянку прохолодної мінеральної (але негазованої) води додайте одну чайну ложку масла лаванди і перемішайте. Збризкуйте цією водичкою пошкоджену шкіру кілька разів на день.
- Змішайте проціджену чайну заварку зі свіжим соком алое. Змочіть сумішшю чисту м’яку серветку, після чого прикладіть її до ураженої ділянки шкіри.
- Подрібніть у кавомолці вівсяні пластівці. Насипте в чашку, залийте теплою водою і нанесіть суміш на пошкоджені місця.
У тому випадку, якщо самолікування не допомагає або на шкірі з’явилися серйозні пухирі та рани, ви відчуваєте озноб, сильний головний біль і запаморочення, нудоту і слабкість, то обов’язково зверніться до лікаря. Ці симптоми говорять про сильний опік і ймовірний тепловий удар.