В теплий період активізуються комахи і з’являється ряд проблем, пов’язаних з ними. Їхні укуси можуть бути як безпечними, так і завдати шкоди здоров’ю. В нашій місцевості нашими кривдниками найчастіше виступають бджоли та оси, рідше — джмелі та шершні. Якщо вас щось вкусило за голову, то не потрібно панікувати, а спочатку розібратися, яка саме комаха завдала вам шкоди.
На бджолу чи осу вказують наступні ознаки:
- Припухлість та почервоніння на місці укусу.
- Якщо це бджола, то залишиться жало в рані.
- Печіння і сильні больові відчуття.
- Якщо людина алергік, то відбудеться різке збільшення температури та почнуться судоми, а по всій поверхні тіла з’явиться висип, схожий на «кропив’янку».
Для здорової людини укус однієї комахи не завдасть ніякої шкоди — симптоми пройдуть швидко та без будь-яких наслідків. Бити тривогу необхідно, якщо вас вкусили декілька ос або бджіл. З алергіками ситуація значно складніша: укус навіть однієї комахи може спричинити смерть. Тому їх необхідно якнайшвидше доставити до лікарні.
Укус в голову значно небезпечніший, ніж укус в інші частини тіла, адже в деяких випадках може супроводжуватися набряком гортані. Це в свою чергу спричинює задуху.
Перша допомога при укусі за голову типова: спочатку, якщо є можливість, оглядаємо місце поранення (бджола майже завжди залишає своє жало, тому витягуємо його) і обробляємо медичним спиртом або перекисом водню, йодом чи зеленкою. Видавлювати отруту не можна.
Наступний крок — запобігання розповсюдженню отрути по організму. Для цього прикладіть до місця укусу змочений шматочок цукру. Також задля зменшення токсичної реакції слід пити підсолоджену воду.
Серед медикаментозних препаратів слід прийняти протиалергени: супрастин, кларитин і т.д. Також можна прикласти розрізану цибулину. Зменшенню припухлості та зниженню болю сприяє сік лимона. Можна прикласти шматок яблука чи подорожник. Ні в якому разі не пийте алкоголь — від цього лише посилиться токсична реакція організму.