Нещодавно вченим (шляхом експериментів) вдалося з’ясувати, що звичайна жувальна гумка здатна прибирати з ротової порожнини хвороботворні бактерії. Одна лише жуйка здатна «зловити» близько 100 мільйонів бактерій всього за 10 хвилин.
Згідно з результатами, опублікованими в міжнародному інтернет-виданні PLoS One, жувальна гумка збирає по ротовій порожнині шкідливі бактерії, які викликають карієс. Коли людина випльовує жуйку, то разом з нею порожнину рота залишають і бактерії. Дослідники вирахували, що пластинка звичайної жуйки може «зловити» до ста мільйонів бактерій, що становить близько десяти відсотків усіх бактерій, що знаходяться в слині. В ході дослідження також було підраховано, що жувальна гумка видаляє таку ж кількість бактерій, як і зубна нитка, однак автори дослідження відзначили, що зубна нитка призначена для інших областей ротової порожнини.
Для дослідження п’ятеро студентів-біоінженерів погодилися пожертвувати свій час на жування двох різних жуйок протягом різного часу, від тридцяти секунд до десяти хвилин. Після цього жувальні гумки були поміщені в ємність зі стерилізованою водою і вивчені дослідниками.
Вчені виявили, що чим довше жується жуйка, тим більше вона захоплює мікробів різних видів, що мешкають в ротовій порожнині. Однак після тридцяти секунд жування, гумка починає втрачати свою здатність «клеїти» мікроби, тому захоплюватися довгим жуванням не варто.