Декретна відпустка пов’язана не тільки з радістю від народження дитини, але і з величезною кількістю турбот. Ще більше їх стає, коли доводиться виходити на роботу. Так, до цього моменту дитина трохи підростає і не вимагає таких же великих витрат сил, як раніше. Але, якщо декрет тривав довго, впоратися з новою роллю буває зовсім непросто. Як вийти з декрету, щоб не витратити занадто багато фізичних і психологічних сил?
При дотриманні наступних правил, повернення на роботу виявиться відносно простим і одночасно успішним.
1. День починається рано!
Якщо ви плануєте виходити на роботу, то, зрозуміло, що зранку вам доведеться встигати дуже багато, тому краще прокидатися якомога раніше. Оптимальний варіант — вставати з ліжка приблизно на 2 години раніше, ніж було до цього. На що буде йти, з’явилося б, додатковий час? Молодій мамі доведеться впоратися з такими завданнями:
- зібрати дитину в дитячий садок або до бабусі з дідусем;
- приготувати сніданок дитині, собі, чоловікові, приготувати перекус на день;
- привести себе до ладу (душ, макіяж, одяг). Не можна виглядати розпатланою і недоглянутою. Виглядати доглянутою — обов’язок жінки, яка прагне відновити відносини на роботі, заручитися підтримкою начальства і нормально взаємодіяти з клієнтами.
Добре, якщо в перший час після виходу з декрету з ранковими зборами допоможе чоловік. Звичайно, він не зможе взяти на себе всі завдання, але хоча б зібрати дитину у нього точно вийде. Ще відразу слід вирішити, хто саме буде возити малюка в те місце, де він проводитиме день. Кому по дорозі, той і повинен справлятися з цим обов’язком.
Читайте також: «В якому віці краще віддавати дитину в дитячий садочок?»
2. Високі запити — до кращих часів.
Можна, звичайно, відразу почати брати на себе якомога більше обов’язків на роботі. Але необхідно пам’ятати, що для цього потрібні час і сили. Чим менше роботи доведеться виконувати, тим м’якше пройде вихід з декрету.
Те ж саме можна сказати і про відносини з колегами. Зрозуміло, що на роботі періодично проводяться корпоративи, зустрічі у вільний час і так далі. Все це поки не потрібно. Вільний час краще присвячувати дитині, яка теж при відсутності мами отримує серйозний стрес. Потрібно постаратися полегшити їй цей непростий період.
3. Не брати роботу додому!
Всі папери, звіти і різні документи повинні залишитися на робочому місці. Нічого брати з собою не потрібно, щоб не було спокуси вдома витрачати час на робочі справи. Краще при необхідності трохи затриматися, але отримати можливість для домашніх справ і відпочинку.
Необхідно навчитися переключатися з роботи на відпочинок. Думки про справи на робочому місці абсолютно не потрібні вдома. Добре, якщо і начальство буде це розуміти. Все-таки після декрету співробітницю може серйозно навантажувати тільки недалекий начальник, котрий не розуміє, наскільки його підлеглій важко.
Читайте також: «Як полюбити дитячий садочок?»
4. Підвищена увага самопочуттю.
Уважно слідкуйте за своїм здоровʼям, адже тепер у вас подвійне навантаження. Організм може не витримати і «здатися» в найбільш непідходящий момент.
Не потрібно допускати ситуацій наступного характеру:
- Почуття голоду. Нормальне харчування дозволяє зберігати працездатність, залишає сили для домашніх справ і занять з дитиною. З цієї причини слід правильно підбирати перекус, не відмовляючись від повноцінного сніданку. Якщо є можливість, обов’язково повинен бути ще й обід.
- Неприємні відчуття в попереку, головний біль. Це два основні показники перевтоми. Болі в ногах не такі страшні, оскільки вони зустрічаються дуже часто у жінок, які в декреті багато гуляли з дитиною, а тепер змушені довго сидіти в офісі. Зате головні болі, запаморочення, спазми — все це явні ознаки того, що організм не справляється з навантаженнями. Тоді бажано піти до лікаря і отримати додаткову консультацію. Можливо, достатньо буде додати в раціон вітамінний комплекс.
- Різке зниження працездатності. Якщо молода мама повністю втрачає сили на роботі, то це означає, що виконувати відразу всі свої ролі вона просто не зможе. Необхідно навчитися розподіляти сили від ранку до вечора. Стабільна робота, без різких навантажень — це якраз те, що необхідно.
5. Досконалість у всьому — це утопія!
Якщо подивитися будь-який журнал для молодих мам, там обов’язково можна побачити красиві картинки, де жінка встигає все і кожну справу виконує ідеально. У житті так не буває! Обов’язково будуть виникати якісь проблеми, щось буде упущено, щось забуте. Це цілком нормально, так що, потрібно відразу приготуватися до подібних речей.
Існує таке поняття, як перфекціонізм. Так от, від цього необхідно відмовитися. Тільки за такої умови вдасться правильно розподілити сили. Краще встигнути більше справ, ніж витрачати час на одне заняття, намагаючись отримати ідеальний результат.
Читайте також: «З якого віку дитині можна дивитися мультики?»
Отже, безболісний вихід з декрету можливий! Дотримуючись рекомендацій, кожна молода мама хоча б в якійсь мірі полегшить собі вихід з декретної відпустки. Тоді вийде зберегти здоров’я, нормально повернутися на роботу, а заодно і підтримувати достатній контакт з дитиною. Кожна з цих складових неймовірно важлива, тому їм слід приділяти значну увагу.
Дякую за чудову статтю.