У наш час різноманіття м’ясних продуктів задовольнить навіть найвибагливішого гурмана. Ще б пак: ковбаска, сосиски, напівфабрикати. Цей писок можна продовжувати до безкінечності.
Зараз хочеться пояснити, що собою являє м’ясо з точки зору хімії та медицини. Насамперед ви повинні знати, що м’ясо — носій повноцінного білка та жиру, а також джерело більшості вітамінів та мінералів. Природня збалансованість та засвоюваність поживних речовин у їжі тваринного походження наскільки висока, що робить практично неможливою заміну останньої вживанням рослинних страв. Іншими словами — м’ясо нічим не заміниш!
Тепер докладніше. Основною і найціннішою складовою м’яса, яка і робить його незамінним, є тваринний білок — основний будівельний матеріал будь-якого (особливо дитячого) організму. Справа в тому, що білки складаються з амінокислот, більшість з яких більше ніде не зустрінеш.
Так от людський організм складається з 20 амінокислот, з них лише 10 синтезує сам, а інші потрапляють ззовні (разом із їжею). Вчені поділяють білки, за складом амінокислот, на повноцінні (присутні всі 20 амінокислот) — це тваринні білки, та неповноцінні (неповний набір амінокислот) — усі рослинні білки.
З’ясувавши беззаперечну користь та незамінність м’яса у людському раціоні, виникає потреба у порівнянні різних видів м’яса між собою. А відрізняються вони амінокислотним складом, тому лікарі і говорять про потребу організму у різному м’ясі.
Біле м’ясо курки багате на лізин — амінокислота, що сприяє росту та відновленню тканин, виробляє антитіла та ферменти, регулює гормональний рівень.
Нестачу цієї амінокислоти ми помітимо швидко: втрата концентрації, випадіння волосся, нервовість та дратівливість. Для жінок це спричинює ще й проблеми у репродуктивних органах.
Лейцин у великих кількостях міститься у свинячому м’ясі — амінокислота, яка відновлює кістки й м’язи, рекомендується у відновлювальний післяопераційний чи посттравматичний періоди.
Якщо вам необхідні сталеві нерви та витривалі м’язи то радимо скуштувати індичку, адже основною амінокислотою в ній є ізолейцин, який регулює настрій та частково знижує втому, також запобігає відкладенню жирів.
Крім білків, м’ясо багате й на жири, які є пальним для нашого організму, але якщо його забагато, то виникає ожиріння. Також тваринна їжа багата залізом, при чому у гемовій формі (у ній залізо найкраще засвоюється організмом). Ще є цілий ряд вітамінів групи В.
Як вибрати м’ясо
Справа в тому, що людині небажано споживати постійно м’ясо одного виду. Це очевидно, адже приймаючи в їжу свинячі стейки зранку, биточки на обід, а перед сном насолоджуватися котлетками по-київськи, наш організм просто перенасититься жирами. Наслідком стане накопичення «запасів» під шкірою, навколо внутрішніх органів. Чого варте тільки утворення атеросклеротичних бляшок, які з часом будуть закупорювати судини.
І цей процес схожий на потяг, яий складно зупинити. Ожиріння є причиною підвищеного тиску, що в свою чергу призводить до аритмії та гіпертонії. Та й олія, під час смаження перетворюється в транс-жири, доповнюючи букет топленого сала до вбивчого стану.
Якщо дотримуватися нехитрого правила: найчастіше їсти курятину, яка нежирна, низькокалорійна та має високу харчову цінність; трохи рідше рекомендується вживати молоду телятину; на останньому місці — свинина та баранина, то ви зможете уникнути вищеописаних проблем зі здоров’ям.
Але недостатньо просто купити правильне та якісне м’ясо, адже необхідно ще й правильно приготувати страву. Тут головне не забувати, що найкорисніше м’ясо — варене. Бо під час варіння в бульйон виходять такі речовини як пурини, що в організмі перетворюються на сечовину, та навантажують наші нирки та печінку.
Також вітається тваринна страва приготована на пару. Якщо ж ви надумали скуштувати печені, то подбайте про те, щоб на столі були присутні продукти з вітаміном С, який допоможе перетравити таке «важке» м’ясо.
І остання порада: їжте м’ясо з кашею, адже вона нейтралізує певну кількість жирів, і не дозволить появи такого небажаного елементу як холестерин.
Мясо краще їсти свіже і з забитих тварин а не тих в яких душа полетіла у вись ще до появи колія. Але якщо так взяти то я б надав перевагу свинині тому що краще свинини може бути тільки свинина. З неї оно і шашлик, і биток, і котлетку, а якщо котлетка з пюрешкою то то взагалі просто космос. Я свій голос віддаю тільки за свинину