Наскільки небезпечне переведення стрілок годинника, яке ми здійснюємо два рази на рік — навесті і восени? Як підготувати організм до такого переведення?

Такий різкий зсув часу негативно відображається на організмі людини, адже наш біологічний метроном просто не розуміє, чому він повинен раніше прокидатися чи засинати. Зараз ми дамо декілька порад для того, щоб підготувати свій організм до змін в часі.
Тілу людини необхідно два тижні, щоб знову відчути себе в нормі після переведення годинникової стрілки на одну годину. Більшість з нас в цей період відчувають себе млявими, втомленими, нездатними сконцентруватися, мають порушення сну та підвищену дратівливість.
В основному ми страждаємо, коли відбувається перехід на літній час, коли тривалість сну вимушено зменшується на 1 годину. Лікарі та вчені не стоять осторонь цієї проблеми і виробили низку простих рекомендацій, для більш гармонійного адаптування до нових часових умов.
Рекомендації, що допоможуть плавно перейти на літній/зимовий час
- По-перше: виспатися. Лягати спати і вставати необхідно на пів години раніше (при майбутньому переході на літній час), або пізніше (якщо на зимовий). Швидше заснути допоже теплий душ, а вранці — контрастний, щоб прокинутися.
- По-друге: ранок вечора НЕ мудріший. Вранці організм буде ще надто втомлений, для вирішення завдань, тому необхідно дати йому «вранішню» відпустку терміном на десять днів.
- По-третє: викинути весь негатив та часто гуляти на свіжому повітрі. Така нехитра порада допоможе гарно закінчити день і при повних силах та бадьорості почати наступний.
- По-четверте: менше пийте каву. В адаптаційний період організм має гостру потребу не в тонізуючих та подразнюючих напоях, а, навпаки, краще підійде заспокійливий трав’яний чай з ромашки чи м’яти.