Тема введення риби в прикорм малюка стає актуальною в 9–10 місяців. Адже саме в цей період розвитку малюка можна пробувати давати рибку. Безперечно, риба дуже корисна для підростаючого організму вашого малюка. Вона багата мінеральними речовинами, амінокислотами і природними білками. Тому дуже важливо обрати правильну рибу саме для такого віку, адже є свої особливості.
Як відомо, риба ділиться на жирну, нежирну і середньої жирності. Так ось, починати знайомити малюка з цим продуктом треба з нежирних сортів риби. Тому що травна система немовляти ще не розвинена достатньо, з жирами буде справитися дуже важко.
Читайте також: «Коли дитині можна давати печінку?»
До нежирних сортів риби відносяться: минтай, морський окунь, камбала, хек, судак, тріска. З сортами середньої жирності (сом, окунь, форель, короп) можна познайомити дитину трохи пізніше. А ось з жирними сортами риби: горбушою, осетром, палтусом, скумбрією і оселедцем слід відкласти знайомство, як мінімум, до трирічного віку.
Давати малюку рибу слід дуже акуратно, під пильним наглядом батьків. Адже цей продукт досить часто є причиною алергії, найбільше це стосується малюків-алергіків. Алергія може бути викликана не самої рибою, а речовинами, що містяться в ній.
Тому, якщо негативна реакція помічена (почервоніння, висип, зміна випорожнень), то краще відкласти знайомство з рибою на більш пізній термін. Саме через високий ступінь алергенності червоної риби (кета, сьомги, лосося і т.д.), також не слід поспішати вводити її в раціон малюка.
Для харчування дитині слід купувати свіжу рибу, але якщо такої можливості немає, то тоді підійде свіжоморожена. При покупці зверніть увагу на стан продукту, якщо риба оповита досить великим водяним панциром, то від такої покупки краще відмовитися, напевно риба піддавалася заморожуванню кілька разів, і корисного в ній вже нічого не залишилося.