Всі жінки знають, що таке місячні. На жаль, більшість з них знайома й з неприємними болями внизу живота, а також в попереку. На світі дуже мало щасливиць, які переносять місячні без неприємних симптомів.
Одразу потрібно сказати про те, що терпіти біль при місячних не потрібно, як це робить переважна більшість дівчат та й дорослих жінок теж.
Причини виникнення болю під час місячних
-
Спадковість. Якщо ваша мама чи сестра страждають болями під час місячних, то імовірніше всього, що й у вас буде така проблема.
-
Гормональний збій. Через порушення балансу жіночих статевих гормонів може боліти живіт під час критичних днів.
-
Контрацептиви. Точніше, внутрішньоматкова спіраль. Якщо вона у вас є і почалися болі, то можливо, справа саме в ній, тому варто відвідати лікаря, аби впевнитись в тому, що її правильно поставили.
-
Низький больовий поріг. Є люди, які не можуть терпіти навіть незначний біль, можливо, це ви. В такому випадку вам потрібно тренувати свій організм, загартовувати, аби збільшити свій больовий поріг.
-
Неправильне (неприроднє) розташування матки.
-
Слабка фізична форма, відсутність фізичних навантажень. Фізично натренований організм краще справляється з будь-яким болем.
-
Аборт. Якщо ви нещодавно зробили аборт, то дуже ймовірно, що місячні будуть болючими.
-
Дефіцит вітамінів та мікроелементів.
-
Неправильне (неповноцінне) харчування. Не дарма ж є прислів’я: «Людина є тим, що вона їсть». Це дійсно правда, харчування дуже впливає на наш організм, на його функціонування.
-
Виснажений організм. Якщо ви багато працюєте, мало спите і у вас шалене психологічне навантаження, то дивуватися болям під час місячних не потрібно.
Народні методи/засоби проти болю
Якщо ви не хочете труїти себе знеболювальними, які негативно впливають на ваш організм, то ви можете скористатися такими народними засобами:
-
Візьміть 5 волоських (грецьких) горіхів, розбийте їх, після чого витягніть перетинки, відокремлюючи від них самі ядра. Всі ці перетинки залийте двома склянками води і прокип’ятіть буквально 2-3 хвилини. Випийте по склянці відвару зранку та ввечері. Більшість жінок, що спробували такий метод, стверджують, що він дієвий. Для досягнення стовідсоткового ефекту можете випити ще кілька чашок м’ятно-ромашкового чаю з медом.
-
Тепло. Візьміть грілку чи просту пляшку з теплою водою і прикладайте до живота, тепло повинно втамувати біль.
-
Тепла ванна. Ванну можна приймати з морською сіллю, але варто пам’ятати, що ванна має бути саме теплою, а не гарячою!
-
Масаж. Попросіть когось зі своїх близьких, щоб зробив вам масаж попереку. Це допоможе розслабитись і біль ущухне.
-
Плавання. Позитивно на зняття болю та розслаблення впливає плавання.
-
Холод. Можна прикласти до живота щось холодне, аби позбутись болю. Але такий метод мало кому подобається, здебільшого хочеться навпаки погрітися, а не «заморозитись».
Якщо ви спробували все вище сказане, а біль не вщухає, то варто випити знеболювальне, аби болем не виснажувати організм. Якщо ж і знеболювальне не допомагає, то потрібно звернутися до лікаря, адже такий біль може свідчити про серйозні захворювання.
Серед них можуть бути такі:
-
Новоутворення (міома, фіброма, поліпи…);
-
Ендометріоз;
-
Аномальна будова матки;
-
Ерозії;
-
Запалення.