Хоч раз в житті, але всі задавали собі таке питання. Здається, що все так просто — надрукував грошей, скільки хочеш і нехай всі радіють, а тим більше при нинішній економічній ситуації в країні, коли люди не можуть купити навіть все необхідне.
Чому не можна надрукувати багато грошей?
На жаль, чи, на щастя, в реальній економічній системі «просто надрукувати багато грошей» не вдасться. Давайте з’ясуємо, чому?
Справа в тому, що гроші самі по собі нічого не варті, а цінується те, що за ці гроші можна купити. Кількість товарів повинна приблизно збігатися з кількістю грошей в країні. Якщо грошей більше, а товарів менше, то на ці товари зростає ціна і тут з’являється така нехороша штука, як інфляція (підвищення цін на товари та послуги).
Як правило, при цьому заробітна плата не встигає за зростанням цін і основна маса населення зубожіє. Погіршує ситуацію й те, що при інфляції знецінюються банківські вклади і заощадження людей.
Читайте також: «Що таке дефолт?»
Через інфляцію населення воліє не тримати гроші на руках, а відразу ж витрачати їх на придбання товарів. Банки втрачають свої активи і не дають кредитів підприємствам, що виключає можливість їх модернізації…
Все це призводить до того, що економіка поступово деградує і вийти з такого становища досить важко, тому краще не друкувати «зайвих» грошей.