Обмороження — досить серйозна проблема, яка може викликати незворотні негативні наслідки, якщо не вжити необхідних заходів для її вирішення. Якщо з кимсь це відбулося, потрібно негайно почати необхідні процедури.

Перші ознаки обмороження, ймовірно, знайомі кожному. Це поколювання в кінцівках, втрата чутливості. При більш сильних ступенях обмороження шкіра стає білою, а потім чорніє.
Для початку потрібно якомога швидше відновити кровообіг. Для цього потрібно зробити легкий масаж уражених ділянок або занурити їх у теплу (не вище 37 градусів) ванну. Розтирати місце обмороження снігом, як це часто роблять, не рекомендується — відморожену шкіру легко пошкодити. Також не можна розтирати цю ділянку спиртом або гріти феном, прикладати до батарей опалення чи обігрівачів.
Далі потрібно зігрітися. Ні в якому разі не потрібно робити це за допомогою алкоголю! Зігріватися потрібно гарячим міцним чаєм або іншим теплим напоєм.
При сильних ступенях обмороження (шкіра починає пузириться), тоді потерпілого потрібно акуратно укутати в теплу ковдру, укласти на заднє сидіння автомобіля і терміново відвезти до лікувального закладу. Робити це потрібно якомога швидше, оскільки зволікання може коштувати потерпілому здоров’я чи навіть життя.
Якщо обмороженого не можна швидко доставити до лікаря, уражені ділянки потрібно обробити (після зігрівання) марганцівкою. Прискорити загоєння уражених місць допоможуть мазі траумель, вінітан і бепантен.