Багато хто чув про корисність томатного соку. Самі помідори і свіжий сік з них є одними з найкращих продуктів для профілактики деяких серйозних і небезпечних захворювань. Наприклад, люди, що регулярно вживають помідори, на 30–40% менше хворіють на рак кишечника. Томатний сік покращує роботу кишечника, допомагає впоратися із запорами і навіть запобігає утворенню тромбів у крові. Ті, хто їсть помідори в достатній кількості, значно енергійніші і рухливіші за тих, хто нехтує ними.
Але тут слід зазначити, що корисними властивостями більшою мірою володіють свіжі стиглі помідори, а не сік з них. Консервований томатний сік, в який додають безліч спецій, солі, цукру та інших (часто штучних) інгредієнтів може навіть зашкодити. Особливо, якщо ви купили його в магазині, а не приготували самостійно.
Безумовно шкідливий томатний сік, виготовлений з незрілих помідорів. У таких плодах міститься токсична речовина соланін, який досить небезпечний для людського організму. Це ще одна причина не пити сік з магазину — адже хто його знає, з яких томатів його зробили.
Шкідливо пити багато томатного соку. Денна його норма — одна склянка (250 гр). Велика доза буде негативно впливати на нирки та інші органи, які беруть участь у травленні.
Ну і, звичайно ж, не можна пити томатний сік людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту в гострій формі. Якщо у вас є камені в нирках або в жовчному міхурі томатний сік абсолютно протипоказаний. Поєднання томатного соку і крахмаловмісних продуктів (хліб, макарони, картопля) може навіть викликати утворення каменів. Тому, найкраще пити його до їжі, а не під час.
Не варто пити томатний сік і при отруєннях. Для ослабленого організму він може стати страшним випробуванням і серйозно погіршити його стан.