З самого початку скажемо — не варто орієнтуватися на кількість мегапікселів. Після того, як їх кількість стала більше 5–6, цей параметр майже нічого не значить і використовується тільки для залучення уваги покупця.
Замість цього краще звернути увагу на фізичний розмір матриці. Чим більше цей розмір матриці, тим краще. Розміри матриці найчастіше позначають у вигляді дрібних частин дюйма. В малобюджетних фотоапаратах, як правило, використовуються матриці наступних розмірів (у дужках наведена характеристика якості знімків).
- 1/3.2»(жахливо)
- ½.7»(погано)
- ½.5»(так собі)
- ½.3»(зійде)
- 1/1.7»(добре)
- 1»(відмінно)
Звичайно ж, потрібно звернути увагу на об’єктив. Оскільки його у фотоапаратах цього типу міняти не можна, то вибирати потрібно досить ретельно. Краще брати апарат з збільшеним зумом (10-12х), проте слід пам’ятати про те, що такі об’єктиви в крайніх точках викликають спотворення. Фокусна відстань об’єктива бажано брати 28 мм.
При виборі фотоапарата вам слід добре подумати про те, чи потрібна вам функція відео. Особливо в «Full HD». Ця функція використовується не так часто і споживає при цьому багато енергії акумулятора. Та й пам’яті відео жере неміряно. І ще такі камери значно дорожче інших.
Також не слід переплачувати за усілякі режими зйомки, а також «високоінтелектуальні» системи підстроювань і налаштувань. Мильниці створені для швидкої зйомки особистих фотографій, а не для створення шедеврів. В 99% випадків всі ці навороти ви використовувати не будете. Тим більше, що часто для їх увімкнення/настройки потрібно добре попорпатися в меню. Тому краще орієнтуватися на апарати з хорошим автоматичним режимом зйомки.
Важливий фактор, на який слід звернути увагу при виборі «мильниці» — потужність фотоспалаху. Чим вона потужніша, тим краще. Хоча, слід пам’ятати і про те, що занадто потужний спалах буде викликати більший ефект червоних очей.
Не останнім, на що потрібно звернути увагу, є його форма і розташування елементів керування. Бажано потримати камеру в руках, зробити кілька знімків, подивитися чи не закривають пальці об’єктив і фотоспалах… Робити це повинен той, хто користуватиметься фотоапаратом.