Куркума — спеція, часто вживана в традиційній індійській кухні, де вона використовується вже більш ніж 2500 років. Вона надає стравам неповторний, глибокий жовтий колір з помаранчевим відтінком. Куркума містить багато мінеральних речовин і вітамінів, особливо вітаміну С. Її додають в овочеві страви, борошняні вироби, рис, змішують з молоком, чаєм або просто кип’яченою водою.
Порошок куркуми отримують з кореня однойменної рослини. Сам корінь покритий твердою шкіркою, під якою знаходиться м’якоть глибокого помаранчевого кольору. Смак кореня — гострий, теплий і гіркий, володіє м’яким ароматом.
Куркума має протизапальні властивості. У медицині Індії та Китаю куркуму застосовували проти діареї, лихоманки, застуди, паразитів, прокази, хвороби сечового міхура і нирок, бронхіту і десятків інших хвороб. Проте варто пам’ятати про те, що в багатьох випадках дія цього препарату не досліджена.
При використанні куркуми потрібно бути дуже уважним — при зіткненні з водою вона стає дуже активним барвником, який практично не можливо вивести.