Напевно, не існує в світі людини, яка б не постраждала від укусів бджіл. Ці приємні на вигляд комахи можуть завдати серйозної шкоди людському організму. Звичайно, йдеться не про один укус, хоча навіть й один укус приносить чимало неприємностей. Мова йде про жахливий набряк, який залишається після укусу і від якого не так просто позбутися. Але все ж таки можливо!
Звісно, набряк (припухлість) після укусу бджоли — досить неприємна штука, але незважаючи на це, більшість таких укусів не вимагають ніякого медичного втручання. Вони проходять самі собою. Проте за допомогою народних засобів можна пришвидшити цей процес.
Як ви вже, напевно, знаєте — найперше, що потрібно зробити після укусу бджоли — видалити жало. Важливо видалити повністю все жало, не розірвавши його. Для цього можна скористатися звичайним пінцетом. Після чого потрібно продезінфікувати ранку. Можна використати для цього перекис водню чи нашатирний спирт. Також потерпілому потрібно дати склянку води чи чашку теплого солодкого чаю, аби поповнити запаси рідини в організмі.
Для полегшення болю, а також для більш швидкого зняття набряку від укусу бджоли можете скористатися перевіреними народними засобами, які неодмінно вам допоможуть.
Читайте також: «Вжалила оса. Яка перша допомога при укусі?»
Народні засоби від набряку
- Набряк після укусу бджоли можна зняти охолодженням. Для цього ви можете використати будь-які підручні засоби. Наприклад, візьміть звичайний поліетиленовий пакет та покладіть в нього трохи льоду. Такий компрес прикладіть до ураженого місця та тримайте, поки не вщухне біль, приблизно 15–20 хвилин. Якщо немає льоду, то візьміть будь-який продукт з морозилки і зробіть так само.
- Зробіть компрес з оцету та води. Розведіть в рівних пропорціях оцет та воду. Намочіть в суміші клаптик марлі та прикладіть до місця укусу. Тримати потрібно 15 хвилин.
- У пригоді стане всім знайомий подорожник. Промийте його холодною водою та трішки розімніть в руках, після чого прикладіть. Міняти подорожник потрібно через 5–10 хвилин, після висихання. Як не дивно, але такий простий та всім знайомий засіб — дійсно дієвий.
- Використати можна й овочі. А саме картоплю та цибулю. Їх потрібно нарізати колечками та прикласти на місце укусу. Міняти колечка потрібно через хвилин 10–15, після того, як відчуєте, що біль знову посилюється. Можна ще картоплю натерти на тертку та отриману кашку загорнути в марлю і прикласти до укусу, тримати хвилин 20. Дуже добре, якщо ви охолодите овочі, адже це прискорить процес зняття набряку.
- Петрушка. Промийте петрушку та трішки потовчіть її, до появи доку. Отриману масу прикладіть до місця укусу та обмотайте бинтом. Міняти такий компрес потрібно кожні дві-три години, поки біль не стихне.
- В нагоді стане алое. Листя алое володіє протизапальною дією. Вам потрібно взяти декілька листочків алое та ретельно помити їх. Після чого зніміть з листків верхній шар, плівочку, а м’якоть прикладіть до місця укусу. Попередньо листочки алое можна вкинути на декілька хвилин до морозилки, аби їх охолодити. Так цей компрес буде ще дієвішим.
- Коріння кульбаби. Візьміть коріння кульбаби, його без проблем можна дістати як в селі, так і в місті, та добре його помийте. Потім дрібно наріжте та прикладіть до ураженого місця. Такий компрес можна робити декілька разів на день.
- Активоване вугілля. Не очікували? А вугілля може допомогти справитися вам з набряком від укусу бджоли, адже воно є чудовим адсорбентом різним отрут. Для компресу вам потрібно взяти таблетку активованого вугілля та таблетку аспірину. Розмочіть таблетки у воді. Отриманою кашкою намажте місце укусу.
- Оливкова олія. Візьміть трішки оливкової олії та охолодіть її, після чого намажте уражене місце. Олія знімає подразнення та почервоніння. Мазати можна 3–5 разів на день.
- Також рекомендують зробити кашку з соди та води. Візьміть чайну ложку соди та розведіть її водою, аби утворилась густа кашка. Цією кашкою намажте місце укусу та тримайте 20 хвилин, після чого промийте шкіру холодною водою.
Ліки від набряку
Якщо вам не допоміг ні один народний засіб, то доведеться пити ліки. Тут вибір дуже широкий, зараз в аптеці є безмежно багато протиалергічних препаратів. Лоратадин, алерон, кларетин, едем, цетрин, еріус — список далеко не повний. Ці ліки продаються в аптеці без рецепта, тому ви з легкістю зможете їх придбати. Швидко зняти біль можна за допомогою ібупрофену.
Якщо ж всі вжиті заходи виявилися малоефективними і місце укусу продовжує стрімко набрякати, виникає кашель і задуха — невідкладно слід звернутися до лікаря!
Оце з цибулею допомогло через 3 дня пройшло
Я зразу після укусу прикладав лезо ножа або монету номіналом в п’ять копійок. Важно саме монета в п’ять копійок допомагає краще ніж будь які інші.
Мені алое допомогло. Але обов’язково треба, щоб охолоджене було!