Коротка відповідь: Це нормальне явище, яке може бути при вагітності, найчастіше саме на ранніх термінах. Тому хвилюватися не потрібно, але все ж таки вам варто ознайомитися з усіма можливими причинами такого стану, що наведені нижче.
Процес зародження і розвитку нового життя дуже складний і довгий. Медицина вивчила його докладно, але залишається ще багато таємничого і незрозумілого. Виникають ситуації, які вимагають обов’язкових обстежень для з’ясування причин, на перший погляд, нешкідливих станів, що виникають у цей непростий період. Іноді майбутні мами відчувають, що їх морозить на ранніх термінах вагітності, особливо на 5–7 тижні, але при цьому не відчувають симптомів застуди. Причин такого стану досить багато і на кожній з них варто зупинитися більш докладно.
Причини ознобу на ранніх термінах вагітності:
Активна гормональна перебудова
Для підтримки оптимальної температури плодового яйця необхідна підвищена концентрація прогестерону. Продукування цього гормону супроводжується сповільненою тепловіддачею і проявляється ознобом — індивідуальною особливістю жіночого організму. Через тиждень після зачаття може наступити відчуття нездужання без видимих симптомів застуди з незначним підвищенням температури тіла і продовжитися деякий час для збереження плодового яйця. У цьому випадку стовпчик термометра не піднімається вище 37.2 градусів і прийом жарознижуючих засобів не потрібен. Зазвичай такий стан минає самостійно.
Якщо ж такий стан триває довго, коли вже проходить 5,6,7 і навіть 8 тиждень вагітності, а вас ще й досі знобить (морозить), то це може бути ознакою певних захворювань. З усіма можливими ми ознайомимось, аби бути готовими.
Захворювання щитоподібної залози
Постійний озноб може бути ознакою гіпотиреозу. Це стан, при якому щитоподібна залоза не виробляє достатньо тиреоїдного гормону. Якщо це відбувається під час вагітності, то може призвести до затримки розвитку дитини. Дослідження показали, що діти, які народилися у матерів з гіпотиреозом, мають нижчий рівень інтелектуальних здібностей та порушення психомоторних функцій. Однак цей стан можна лікувати за допомогою спеціальної гормональної терапії. Іншими типовими симптомами дефіциту щитовидної залози є млявість, відсутність життєвої сили, втома та незрозуміле збільшення ваги.
Читайте також: «Як визначити строк вагітності та дату пологів?»
Вегето-судинна дистонія
Істотне відхилення тиску від нормальних показників може викликати озноб при вагітності. Стикаються з подібним нездужанням в основному жінки, у яких ще до початку вагітності були проблеми з серцево-судинною системою. Зазвичай, жінки знають про проблеми з тиском, тому ще до вагітності потрібно проконсультуватися з лікарем, як можна регулювати тиск під час вагітності, аби не зашкодити малюку.
Запалення сечового міхура
Цистит дуже часто є причиною того, що жінка відчуває озноб на початку вагітності. Характерною особливістю цього захворювання є ниючий та різкий біль внизу живота, а також нескінченні болісні позиви до сечовипускання. Захворювання досить поширене серед майбутніх мам і вимагає обов’язкової консультації лікаря. Запускати його не можна, оскільки крім незручностей і поганого самопочуття, воно негативно позначається й на здоров’ї майбутньої дитини.
Брак мікроелементів
Іноді гостра нестача якої-небудь речовини проявляється тим, що майбутню маму морозить на ранніх термінах вагітності. Необхідний розгорнутий аналіз крові та консультація фахівця, оскільки самостійно неможливо визначити, якого саме мікроелемента критично не вистачає в цей період. Не варто розраховувати на те, що наявність овочів і фруктів у харчуванні вирішить цю проблему. Може знадобитися прийом препаратів, призначати які повинен тільки лікар. Проте не варто й забувати про те, що дієта вагітної жінки повинна містити багато вітамінів, мінералів, вуглеводів та білків.
Знижена вага
Озноб може викликати знижена вага вагітної жінки. Втрата ваги може відбутися, особливо в перший триместр, коли у жінки з’являється токсикоз. Внаслідок цього зменшується вміст жиру в організмі, а з ним зменшується джерело енергії. Існує необхідна кількість ваги, яку жінка повинна зберігати, аби вона та її ще не народжена дитина були здоровими. Вагітна жінка, як правило, додає один кілограм ваги протягом першого триместру і до п’яти кілограмів протягом другого та третього триместру. За цим правилом забезпечується нормальне регулювання температури тіла. Якщо ви помітили, що ви втрачаєте вагу під час вагітності, краще зверніться до свого лікаря, аби він допоміг вам налагодити цей процес.
Анемія
Іноді в організмі вагітної жінки може бути дефіцит заліза. Відсутність заліза означає, що недостатнє виробництво еритроцитів для транспортування кисню через організм. Кисень дуже важливий для нормального розвитку плода, тому дуже важливо, щоб він зберігався в нормі. Крім того, низький рівень кисню викликає уповільнення темпів обміну речовин, що, у свою чергу, може призвести до ознобу.
Завмерла вагітність
Трапляються ситуації, при яких потенційну маму може морозити на ранніх термінах внаслідок припинення розвитку ембріона. Цей симптом виникає через 2–3 тижні після завмирання плода і є показником інтоксикації організму. Небезпечний стан підтверджується кров’яними виділеннями і вимагає негайного звернення до лікаря. При уважному ставленні до свого самопочуття, через кілька днів після зупинки розвитку ембріона жінка може виявити раптове припинення симптомів токсикозу, якщо вони мали місце бути, зниження базальної температури, несподіване повернення молочних залоз до колишнього вигляду і стану. Звернення на цьому етапі до фахівця допоможе уникнути подальшого отруєння організму.
Висновок
Якщо вас морозить на ранніх термінах вагітності, в період між 5–7 тижнем, то це абсолютно нормальне явище, звісно, якщо температура тіла не піднімається вище 37.2 градусів. Якщо ж такий стан продовжується, то потрібно звертатися до лікаря, аби віднайти причину і зберегти здоров’я мамі та майбутньому малюкові. Вдалої вам вагітності та легких пологів.
Мене теж морозило на 5 і 6 тижні, дуже хвилювалася, ходила до лікаря, але мене заспокоїли, що це нормально! так і сталось))))
Зараз саме 5 тиждень вагітності і морозить на ніч, і буває тошнить. І не знаю чи це нормально що тошнить в ночі.
Віка, вагітну може тошнить в будь-який час доби(( на жаль(((( Якщо морозить, але температури нема, то це нормально. Ну якшо озноб не проходить довгий час, то сходи до свого лікаря!!!
Вікторія це все нормально і природньо, навіть наявність температури 37,1 це не причина для хвилювання. Найчастіше лікар-гінеколог призначає магній В6 антистрес і морозить перестає. В мене окрім цих симптомів також не могла нагріти ноги, навіть в носках та під ковдрою. І не лякайтесь якщо рвота буде частою, впринципі до 6 разів на день це не критично, в стаціонар відправляють якщо десь від 13-15 разів. В мене рвота була навіть вночі, це нічого страшного, в мене зараз це 2 вагітність і вдруге зіштовхуюсь з однаковими симптомами. Найголовніше не хвилюватися, але якщо дійсно не можете заспокоїтись, то краще розвіяти хвилювання в лікаря)
Також 5 тиждень сильно морозить і не можливо загрітись в ноги .
Тошнить цілий день , 6 тиждень вагітності , іноді морозить . Відраза до їжі , мало їм
Вагітність 6 тижнів , постійне відчуття тошнота ( таке якби отруїлась ) присутнє цілий день , відраза від їжі. Мало їм . Чи було ввас таке ?