Як тільки жінка дізнається про те, що вагітна, тут же приймає рішення про новий спосіб. Вона намагається більше відпочивати, менше працювати, корисніше харчуватися, думати тільки про хороше і неодмінно вирішує не приймати ліки, коли їй заманеться. Але, на жаль, часто вагітні хворіють.
Серед хвороб поширеною є застуда, яка може супроводжуватись підвищеною температурою тіла, головним болем, ломотою в тілі. І сильний біль, і підвищення температури тіла, і захворювання ГРВІ є небажаними і навіть небезпечними для плода. Тому нерідко біль таки потрібно знімати, температуру — збивати, а грип — лікувати. Зазвичай, у таких випадках лікарі можуть призначити Нурофен, він же Ібупрофен.
Нурофен — це протизапальний, болезаспокійливий і жарознижуючий засіб. Чи можна майбутній мамі збивати температуру, тамувати біль і боротися з вірусом за допомогою Нурофену? Відповідь на це питання неоднозначна. В принципі, приймати Нурофен під час вагітності можна.
Інша справа, у що це виллється в майбутньому. Прийом Нурофену під час вагітності підвищує ризик порушення розвитку статевих органів у хлопчиків. Але й для майбутніх дівчаток таке лікування вкрай небажано. Тому в анотації до препарату написано, що лікування Нурофеном в період виношування дитини можливо тільки у випадку, коли передбачувана користь для матері перевищує ризик для плода. І то це відносно 1 і 2 триместрів вагітності.
А ось в 3 триместрі його категорично не можна приймати. Пов’язано це в першу чергу з тим, що Нурофен може викликати скорочення матки, тобто викликати загрозу передчасних пологів.
Цікаво, що Ібупрофен категорично заборонений до застосування в перші три місяці вагітності. А ось на інших термінах слід консультуватися з лікарем. Але ж Нурофен і Ібупрофен — це одне і те ж. І невже загроза викидня становить небезпеку виключно в першому і третьому триместрах? Щодо Нурофена Плюс, то тут і розбиратися нічого. В інструкції чітко зазначено, що під час вагітності його приймати не можна, не залежно від терміну.