Спайс в перекладі з англійської означає «приправа», «спеція». Терміном спайс називають один з брендів синтетичних курильних сумішей. Реалізуються суміші у вигляді трави, на яку нанесена хімічна речовина. Спайс чинить психоактивну дію.
Суміші Spice з’явилися в країнах Європи в 2006 році, а за деякими даними — в 2004 році. Продавалися вони під виглядом пахощів в основному в інтернет-магазинах. Суміші намагалися наслідувати дію марихуани. Це не завжди вдавалося, зате було абсолютно легально, що й зумовило швидке зростання популярності спайса.
Творці сумішей запозичили їх назву з легендарного роману Ф. Герберта «Дюна». У творі спайс вживали космічні навігатори. Під його впливом мозок перетворювався на комп’ютер, а тіло поступово втрачало людський вигляд.
У 2009 році було виявлено, що роль діючої речовини в сумішах грають не рослинні інгредієнти, а синтетичні аналоги тетрагідроканнабінолу, який є головною діючою речовиною марихуани. Вчасно виявити синтетичні канабіноїди в так званих трав’яних сумішах не змогли через наявність в їх складі рослин, які потенційно володіють психоактивним ефектом, а також великої кількості допоміжних поєднань, які додавалися в спайс з метою маскування справжньої діючої речовини.
У країнах Східної Європи спайс з’явився приблизно в 2010 році і став такою собі «законною марихуаною». Всього за півроку курильні суміші набули величезної популярності у молоді. В Україні деякі синтетичні канабіноїди були внесені в список наркопрепаратів і психотропних речовин 31 травня 2010 Кабінетом Міністрів.
Після виявлення синтетичних канабіноїдів у сумішах спайс в 2009 році влада країн Європи почали забороняти ці популярні пахощі на законодавчому рівні. Однак місце одного забороненого компонента негайно ж займали десятки нових речовин. Пояснюється це тривалістю досліджень тієї чи іншої речовини перед внесенням його в список наркотичних і психоактивних. До цього часу хіміки злегка видозмінюють формулу, і в продаж надходить інша речовина, ніким незаборонених, але надає схожу дію і супроводжується непередбачуваними наслідками.
Хоч вплив синтетичних канабіноїдів на людський організм вивчено ще недостатньо, але вже зараз можна з упевненістю стверджувати, що воно подібно з дією тетрагідроканнабінолу. Вони можуть викликати тахікардію, провокувати виникнення тривожних станів, параної, галюцинацій, а в деяких випадках і психозів. При тривалому споживанні спайса можливе виникнення фізичної залежності.
Цікаво а в Україні можна купити цей спайс? І головне легальний він чи ні?
Я думаю що в Україні можна купити все були б гроші.