Уретритом називається захворювання сечівника, при якому спостерігається запалення уретри. Уретра — канал, який з’єднує сечовий міхур і отвір, розташований на кінці статевого члена. Ця урологічна проблема досить поширена в сучасних чоловіків, однак нерідко вона зустрічається і у жінок.
Симптоми
- Часті позиви до сечовипускання.
- Свербіж статевих органів.
- Підпухлість статевого члена, підвищення чутливості, болісні відчуття при статевому акті.
- Кров’яні виділення в сечі, спермі.
Основним лікуванням уретриту є антибактеріальна терапія. Варто відзначити, що на сучасному фармацевтичному ринку представлений величезний вибір різноманітних препаратів. І тільки уролог може підібрати найбільш дієвий в кожному конкретному випадку засіб, враховуючи результати лабораторних досліджень. Для посилення ефективності лікувальних заходів рекомендується утримання від сексу, лікування статевого партнера.
Тривалість лікувального курсу може складати як кілька днів, так і кілька тижнів, що залежить від тяжкості, а також стадії захворювання. Хворі, як правило, не потребують госпіталізації. Терапія здійснюється в домашніх умовах. Стаціонар необхідний при розвитку складних гнійних ускладнень.
Уретрит може перейти з гострої стадії в хронічну. Виною цьому може бути невірне або недостатнє лікування. В такому випадку захворювання може тривати місяцями і роками, а за відсутності адекватної лікарської допомоги — закінчитися вельми сумними наслідками. Серйозним ускладненням хронічного уретриту є звуження сечівника, при якому надзвичайно посилюються болісні відчуття при сечовипусканні.
Лікування хронічного уретриту — набагато складніший і триваліший процес. Антибактеріальну терапію доповнюють введенням в сечовипускальний канал особливих лікарських засобів, а також медикаментозної та немедикаментозної імунотерапії. При звуженні уретри використовуються спеціальні металеві бужі.
Уретрит легше запобігти, ніж вилікувати. Профілактика полягає в дотриманні простих правил статевої гігієни. Мова йде про сталість статевих зв’язків, застосування презервативів, а також про відвідування лікаря при появі щонайменших симптомів.