Слово «емодзі» або, як його ще вимовляють, «емоджі» походить від двох японських слів, які переводяться як картинка і характер. В інтернеті термін «емодзі» позначає особливу мову ідеограм і смайлів, які широко застосовують в електронних повідомленнях та на сторінках сайтів.
Ця мова — графічна. Слова в ній замінені комбінаціями картинок. Спочатку емодзі була схожа на мову піктограм, однак сфера вживання її символів була більш широкою.
Найперший набір символів цієї графічної мови був створений в 1995 році японцем Сігетака Куріта, який був членом команди, що розробляє технологію I-MODE для мобільного інтернету. Усі символи мали розмір в 12×12 пікселів. Їх первісним завданням було спрощення обміну електронними повідомленнями. Символи емодзі відрізняли I-MODE від інших технологій, які адаптують інтернет-інформацію та інтернет-послуги для мобільних пристроїв. З часом три найбільших японських оператори зв’язку ввели в свої варіанти клавіатури мову емодзі.
Незважаючи на те, що спочатку емодзі була доступна виключно в Японії, визначені набори її символів включили в Юнікод, що зробило можливим їх використання і в інших країнах. Тому деякі смартфони, що базуються на операційній системіWindows Phone, і пристрої iPhone від Apple, дозволяли користуватися цими символами.
Навесні 2009 року був відкритий доступ до мови емодзі в поштовому сервісі Gmail. Операційна система для ПК Mac OS X від Apple, надає можливість використання мови, починаючи з версії 10.7. Восени 2013 року Google додав у свою клавіатуру підтримку емодзі в усі версії Android, починаючи з 4.4.
У пристроях, робота яких базується на операційній системі Android, може бути реалізована різна підтримка емодзі, що залежить від версії ОС. У деяких додатках для обміну повідомленнями, розроблених для мобільних операційних систем Android зовнішніми фахівцями, також можна підключати модулі, що забезпечують використання емодзі.
У багатьох сучасних додатках, що забезпечують миттєвий обмін повідомленнями, на зразок WhatsApp, телеграми, тусовки і навіть вКонтакте, також використовуються набори символів мови емодзі.
Від стандартних смайликів, поширених ще з часів ICQ, символи емодзі відрізняються більшим розмірами і більш широким комплектом емоцій, образів і стилів написання. Деяким символам емодзі притаманне особливе значення в японській культурі. До таких відносяться бізнесмен, який кланяється, особа в масці хірурга, біла квітка та ін.
Популярна мова емодзі також широко використовується в сучасній поп-музиці, образотворчому мистецтві, дизайні одягу і навіть літературі. Символи мови активно застосовуються не тільки в листуванні простих користувачів, але навіть в офіційному інстаграмі Білого дому. Варто відзначити, що безумовним лідером за частотою використання у світовому масштабі є символ, який зображає червоне серце.