Жінки, що вже стали матерями підтвердять: звістка про вагітність стає однією з найвизначніших подій у житті кожної жінки. Ще б пак — адже їй зовсім скоро доведеться зустрітися з тим, хто в майбутньому стане для неї найріднішою людиною в світі. Отримавши чітке підтвердження фахівця про те, що в ній вже зародилася і активно росте нове життя, майбутня мама обов’язково докладе всіх зусиль, щоб забезпечити малюкові найбільш сприятливі умови для розвитку. Сучасна медицина, на щастя, готова забезпечити всі необхідні умови для виявлення певних загроз для мами і малюка.
Найголовніше в цьому випадку — слідувати вказівкам лікаря і вчасно здавати потрібні аналізи, в тому числі — і регулярний аналіз сечі. Такий аналіз медики називають одним з найінформативніших. Так, за певними показниками він дозволяє оцінювати ступінь стану здоров’я майбутньої мами, вчасно виявляти будь-які можливі загрози і вживати своєчасних заходів щодо їх нейтралізації.
Серед всіх інших показників — рівня лейкоцитів, еритроцитів, білка, фахівці також досліджують сечу вагітних на наявність в ній солей. Про те, що присутні солі в сечі при вагітності в надлишку, побічно може свідчити її каламутний колір — каламутність сечі в цьому випадку обумовлюють домішки фосфатів, уратів, оксолатів. Але от точну відповідь, чи є солі в сечі при вагітності може дати тільки фахівець — після відповідного аналізу. Адже мутніти сеча може і від наявності в ній бактерій, еритроцитів, лейкоцитів і навіть гною.
Як правило, підвищення солей в сечі майбутньої мами стає ознакою порушень в сечостатевій системі. Для того, щоб остаточно виключити можливі захворювання, доведеться зробити УЗД нирок і сечового міхура — дослідження дозволить не турбуватися за наявність каменів.
Зниження рівня солей в сечі
У більшості випадків, головною умовою для зниження рівня солей в сечі вагітної стане спеціальна дієта. Оскільки однією з причин появи солей в сечі може бути підвищення концентрації сечі, необхідністю стає достатнє вживання рідини для «фільтрації» нирок. Підійдуть мінеральна вода, компоти і морси, неміцний чай, фруктові соки. Бажано випивати не менше 1,5–2 літрів рідини в день, включаючи соки і компоти.
Рекомендується обмежити споживання продуктів, що в надлишку містять щавлеву кислоту. До таких належать власне щавель, ревінь, какао і шоколад, шпинат, цибуля, зелень, буряк, чорний перець, квасоля, ягоди, помідори.
А ось корисними в цьому випадку стануть продукти, які містять щавлеву кислоту в мінімальних кількостях — баклажани, гарбуз, горох, огірки, цвітна капуста, гриби. Показані також продукти, багаті вітаміном В6 і магнієм. Посприяють у зменшенні рівня солей такі продукти, як яблука і груші, слива, виноград, айва. Корисні кавун, напій із шипшини, смородина (свіжа і у вигляді відвару), чорнослив. Не зайвим буде обмеження в раціоні солі і вуглеводів, обережніше ставитися слід і до продуктів, що в надлишку містить кальцій (в першу чергу, молоку і молочні продукти).
У деяких випадках, при дотриманні всіх рекомендацій спеціаліста, знизити солі в сечі при вагітності можливо і без вживання будь-яких препаратів, тільки лише за допомогою правильного способу життя та дотримання дієти.