Недолік сну — одна з основних причин появи млявості, неуважності, ослаблення імунітету. Плюс до всього у людей, що постійно недосипають підвищується ризик розвитку серцевих і не тільки захворювань. Нижче наведено список рекомендацій, дотримуючись яких, ви зможете засинати швидше і давати організму повноцінний нічний відпочинок.
По-перше, лягайте в ліжко як завжди, навіть якщо вставати вам цього разу потрібно раніше. Якщо ваш організм звик засинати в якийсь певний час, спроби змусити його заснути раніше можуть привести до зворотного результату. Лягайте тоді, коли вас дійсно хилить на сон.
По-друге, регулярно провітрюйте спальню перед сном. Вже давно доведено, що сон приходить швидше, коли температура в приміщенні на 4–5 градусів нижча, ніж в будинку взагалі. Тому залишайте кватирки відкритими на 30–60 хвилин.
По-третє, намагайтеся знаходити час на вечірню прогулянку. Хоча б 15 хвилин ходьби на свіжому повітрі можуть творити дива.
По-четверте, не завантажуйте свій шлунок важкими, жирними стравами. Однак і голодувати на ніч теж не треба. Порожній шлунок все одно не дасть вам спокійно заснути. Банани, кешью і салатна зелень не тільки наситять вас, але і допоможуть розслабитися завдяки багатому вмісту в них калію і магнію — м’язових релаксантів, створених самою природою.
По-п’яте, не зловживайте алкоголем. Келиха вина за вечерею — цілком достатньо для розслаблення. А ось великі дози алкоголю безпосередньо перед сном навпаки змусять вас постійно прокидатися і не дадуть виспатися.
По-шосте, не перевтомлюйтеся перед засинанням. Не робіть важку домашню роботу, не старайтеся занадто з вечірніми фізичними вправами. Інакше ви просто вимотаєте своє тіло, але ваш мозок буде навпаки перезбуджений.
По-сьоме, 3 рази на тиждень протягом 10 хвилин приймайте теплі ванни перед сном, тільки стежте, щоб вода була саме теплою, а не гарячою. У ванну можна додати рослинні екстракти із заспокійливим ефектом.
По-восьме, пийте спеціальні трав’яні чаї на ніч і в другій половині дня. Зверніть особливу увагу на хміль, валеріану, м’яту, мелісу, пустирник.
По-дев’яте, враховуйте той факт, що потреба у сні у всіх різна. І тільки зрозумівши, скільки годин сну потрібно саме вашому організму для повного відновлення сил, ви зможете побудувати оптимальний для себе режим сну
По-десяте, замість читання спробуйте присипляти себе тихою спокійною музикою. Справа в тому, що читати без світла неможливо, а світло, як відомо, пригнічує вироблення мелатоніну, який регулює сон.
По-одинадцяте, ляжте на спину. Руки розмістіть уздовж тулуба, долоні переверніть догори. Закрийте очі і закотіть їх догори. Фахівці з’ясували, що таке положення очей є природним під час сну і, відповідно, допомагає організму швидше перейти у фазу сну.
В якості альтернативи можете навпаки відкрити очі і швидко переводити погляд з об’єкта на об’єкт. І вже через кілька хвилин вас почне хилити в сон.