Нормою вважається, коли малюк не ворушиться близько трьох годин підряд. Це означає, що дитина в цей час спить. Сон малюка може збігатися з нічним сном мами. Але найчастіше крихітка якраз проявляє активність, коли вагітна перебуває в стані спокою і відпочиває. А ось під час прогулянки або інших активних дій малюка в утробі заколисує, і часто він засинає. У 32 тижні вагітності при вже досить розвиненій нервовій системі, малюк може спати протягом години, а потім пів години відпочивати. Чим ближче до пологів, тим більше звикають один до одного мама і малюк: в цей час починає синхронізуватися режим дня і часто малюк повторює за вагітною, засинаючи разом з нею.

Варто враховувати, що кожен малюк індивідуальний і вже в цей час має перші ознаки характеру. Деякі малюки більш спокійні, інші ведуть досить активний спосіб життя. І якщо ультразвукове дослідження і КТГ не показують відхилення від норми, то будь-які показники регулярних ворушінь вважаються нормальними.
Гінеколог-акушер, що спостерігає вагітну, порадить з 28 тижнів вести спеціальну анкету, куди потрібно заносити дані про рухи плоду. Ці записи називаються тестом ворушінь Пірсона «Рахуй до десяти», але він має свою цінність лише з цього терміну.
Вести записи необхідно протягом двох тижнів по 12 годин на добу: з 9.00 до 21.00 і фіксувати час кожного десятого ворушіння. Нормальним вважається, якщо вагітна зазначила це десяте ворушіння до 16.00, а коли поштовхів за 12 годин не набралося, варто звернути на це увагу. Багато вагітних скаржаться, що за день не виходить зафіксувати десять ворушінь, а от вночі малюк досить активний. Варто порадити таким жінкам влаштовувати відпочинок і в денний час: кілька хвилин у пасивному положенні і малюк вже почне проявляти активність через великий приплив крові.
Якщо у дитини різко знизилася рухова активність, варто проконсультуватися у гінеколога. Це може бути варіантом норми і тимчасовим явищем розвитку малюка, а може бути порушенням внутрішньоутробного стану плода, а це вже вимагає втручання. Потрібно спробувати з’їсти солодкого і відпочити протягом декількох годин. Якщо малюк ніяк не відреагував на це протягом 12 годин, варто якомога швидше звернутися за допомогою до лікарні.