Страх висоти так чи інакше присутній у кожної людини. Це древній захисний механізм, який ще в первісну епоху допомагав людині вижити. Тому кожен з нас з побоюванням наближається до краю обриву, з прискореним пульсом проходить по скляних плитах високої вежі і з приємним завмиранням серця катається на каруселях. У страху висоти є своя назва — акрофобія. Зі страхом висоти все зрозуміло, а тепер з’ясуймо, чому в такі моменти паморочиться в голові.
Причина запаморочення
- Вестибулярний апарат. Висота впливає на вестибулярний апарат, який контролює баланс і орієнтацію в просторі. Коли ви дивитесь вниз з великої висоти, мозок отримує змішані сигнали: очі бачать велику відстань до землі, а тіло відчуває стабільність. Ця невідповідність може викликати дезорієнтацію і запаморочення.
- Страх висоти (акрофобія). Люди, що бояться висоти, часто відчувають тривогу або паніку на значній висоті, що також може провокувати запаморочення через напругу та підвищення рівня адреналіну.
- Зорові порушення. Коли ви дивитесь на далеку землю або горизонти, ваші очі можуть не мати чіткої точки фокусування, що призводить до втоми зору і, як наслідок, до запаморочення.
- Гіпервентиляція. Страх або паніка можуть призвести до швидшого та поверхневого дихання, викликаючи гіпервентиляцію, яка змінює рівень вуглекислого газу в крові і може призвести до запаморочення.
Зазвичай цей стан не є небезпечним і минає після того, як ви опинитесь на більш звичній висоті або у безпечному середовищі.
Читайте також: «Чому від страху людина блідне?»