Ми всі чули про так званий «грибний» дощ, який так називають, бо він сприяє росту грибів в період їх збору. Але бувають також і рибні дощі. Так-так, ваша донька абсолютно права! Тому вам корисно буде прочитати цю статтю разом з донечкою.
Звісно, рибний дощ кардинально відрізняється від звичайного, до якого ми всі звикли. Так званий рибний дощ відбувається через смерчі та торнадо, які, дякувати Богу, не властиві для наших земель.
Так-от такі природні явища, як водяні смерчі та торнадо, пролітаючи над озерами та болотами, можуть засмоктати частину води разом з її мешканцями (жабами, рибами, раками, молюсками і т.д.). А потім, коли стихія вщухає, то все, що піднялося вгору падає вниз. Так і відбувається рибний (жаб’ячий, молюсковий…) дощ.
Не вірите? Ось вам докази:
23 вересня 1973 року на селище, що розташоване на півдні Франції, у величезній кількості з неба почали падати жаби. Віруючі селяни подумали, що розпочався кінець світу, але все виявилося набагато банальнішим — смерч підняв у повітря невеличке болото, яке знаходилося неподалік.
У 2010 році, навесні, австралійцям з неба на голови падали не лише жаби, а й риба з птахами.
Торнадо може відносити своє «населення» аж за тисячі кілометрів: декілька сотень рожевих жаб торнадо підняв з пісків Сахари, а опустив на території Великобританії (відстань 2000 км.).
Зазвичай такі чудернацькі дощі випадають будь-де та будь-коли, але є одне місце — Гондурас, де такий дощ йде кожен рік протягом майже 200 років. Ця подія має місце в окрузі Йоро: кожного року в травні або червні йде дощ із риби, який супроводжується грозою протягом трьох годин.
Попри логічне пояснення вчених, корінні мешканці розповідають легенду про святого священника католика, який жив тут протягом 8 років (з 1856 по 1864 рік). Одного разу він молився три доби про хліб для голодних тамтешніх індіанців. Бог почув його молитви і пішов перший рибний дощ. Ось така красива історія.
Буває. Коли смерч захватує ціле озеро чи ставок, а потім викидає на сушу. Разом з рибою, звичайно.