Що робити якщо вкусив тхір

Мене вкусив тхір, і я не знаю, чи це небезпечно. Що потрібно робити, щоб усе було добре?
Тхір

Тхір звичайний являє собою вид хижих ссавців, який належить до сімейства куницевих. Існує й одомашнена форма — фретка або тхір-альбінос.

Тхір досить поширений на території всієї Європи та Азії. Зустріти їх можна в лісовій частині Північно-західної Африки. У минулому тхір був привезений до Нової Зеландії і добре прижився там. Великі популяції цих тварин мешкають і в Україні.

Звичайний тхір воліє селитися в невеликих лісових масивах або просто гаях, які чергуються з полями і луками. Часто його можна зустріти в заплавах невеликих річок і поблизу інших водойм. Тхір також може мешкати в міських парках.

Тхорам властивий осілий спосіб життя, вони прив’язуються до якогось конкретного місця проживання. Свої притулки вони влаштовують у купах хмизу, кладках дров, прогнилих пнях, копицях сіна та інших природних укриттях. Трапляється, що ці звірята окупують борсукові або лисячі нірки, селяться в сільських сараях, льохах, лазнях. Тхір практично ніколи не риє свої нори.

Тхір є небезпечним хижаком. Йому під силу впоратися зі здобиччю, розміри якої перевищують його власні.

Як уникнути укусу тхора

Як правило, представники сімейства куницевих і тхори в тому числі першими на людину не нападають. Відбувається це лише тоді коли вони почувають себе загнаними в кут. Активну агресивність у певних умовах можуть проявляти і домашні тхори. Прості рекомендації, викладені нижче, допоможуть вам убезпечити себе від укусів цих тварин.

  • Не засовуйте руки в природні природні нагромадження і нори, в яких може ховатися тхір.
  • При зустрічі з тхором не намагайтеся зловити його.
  • Якщо тхір занадився красти ваших домашніх птахів, приберіть усі дошки та інші подібні укриття навколо курника, не влаштовуйте біля нього будь-які звалища, які може використовувати звір як укриття.
  • Не беріть декоративного тхора на руки, якщо він переляканий. Пам’ятайте, тхори дуже сильно лякаються, вперше опинившись на вулиці.
  • Щоб зловити тхора, накиньте на нього зверху пальто або будь-яку іншу важку тканину і тільки тоді візьміть його в руки та віднесіть у тихе місце. Ловити звірка можна і руками в товстих рукавичках.
  • Розмовляйте з тхором спокійно, не робіть різких рухів, не шуміть, поки він не заспокоїться.
  • Ніколи не турбуйте самку з потомством. Захищаючи своїх дитинчат, вона може нападати на незнайомих людей, що проходять повз клітку.
  • Якщо домашній тхір часто кусається, замкніть його в клітку на певний час. При кожній спробі вкусити різко вимовляйте “Ні!”.
  • Постарайтеся з’ясувати причину регулярних укусів домашнього тхора і ліквідуйте її. Це може погане самопочуття, неприємні відчуття, незадовільні умови проживання.
  • Використовуйте систему покарань, щоб відучити звірка кусатися. Піднімайте тхора за холку або притискайте його за холку до підлоги протягом кількох хвилин.
  • Покажіть тхора, який часто кусається, ветеринару.

Які наслідки укусу тхора

Тхір озброєний великими, гострими кігтями, що не втягуються, і значними зубами, серед яких особливо виділяються великі, загнуті ікла. Тому його укус може призвести як до появи невеликих подряпин, так і до розриву вен.

Тхори, кусаючи людину, можуть заразити її деякими небезпечними захворюваннями, серед яких перше місце за рівнем небезпеки посідає сказ. Вірус потрапляє в рану, розмножується в ній, після чого проникає в нервові закінчення. Потім периферичними нервами він прямує до центральної нервової системи й одночасно вражає інші органи. Сказ — захворювання зі смертельними наслідками.

Що не можна робити в разі укусу тхора

  • Якщо тхір укусив вас і не відпускає, у жодному разі не відтягуйте звірка від себе. У протилежному випадку він ще сильніше стисне щелепи, і вам доведеться відчути ще більш гострий біль.
  • Не бийте тхора і не трясіть його. У стані стресу тхір може стати більш агресивним.
  • Не намагайтеся зупинити несильну кровотечу. З кров’ю з рани витікають і небезпечні мікроорганізми.
  • Не накладайте тугу пов’язку.
  • Не закривайте і не зашивайте рану самостійно.
  • Не покладайтеся на власні сили та знання під час лікування.

Яких заходів можна вжити в разі укусу тхора

  • Перш за все, спробуйте схопити тхора, який міцно вчепився за вас, пальцями за ніс. Це має змусити його відпустити вас. Якщо це не допомогло, помістіть звірка під струмінь холодної води або засуньте йому в пащу твердий, тупий предмет, щоб розтиснути його зуби.
  • Якщо вас покусав тхір, який раніше був щеплений належним чином, просто промийте рану й обробіть її будь-яким антисептиком. У разі досить глибоких ушкоджень зверніться до хірурга.
  • Якщо вас покусав незнайомий тхір, промийте рану розчином, приготованим з 1 шматка туалетного мила або 3 частин господарського мила і 2 склянок води. Луг у складі мила сприяє знищенню вірусу сказу. Тривалість процедури залежить від складності ушкодження. Неглибоку ранку промивайте 5-10 хвилин, глибоку – 10-15 хвилин.
  • У разі неглибокого ушкодження нанесіть антибактеріальну мазь. Краї глибокої рани обробіть антисептиком.
  • Накладіть стерильну пов’язку.
  • Постарайтеся дізнатися детальну інформацію про щеплення тхора. Це допоможе лікарю ухвалити правильне рішення про необхідність вакцинації.
Pytannya.com
Коментарі: 10
  1. Анонім

    и што не помогает

  2. Анонім

    и што не помогает

  3. бобр

    ну можно ещо резко и сильно крикнуть на хорька может помоч. А поднимать и давать висеть при укусе бестолку может провисеть минут 40. И за нос хватать оккуратней- нос хрупкий можно сломать. Болевой порог сильно завышен бить бестолку, две чувствительные зоны нос и попа. Кусаются в основном молодые хорьки при правильном воспитании даже самые агресивные становятся ласковыми и НИКОГДА не кусают своих если только в играх прикусывают причом чем старше тем лучше контролирует игру.

  4. светлана

    меня укусил но не сильно но до крови чужой хорёк поймали во дворе что делать

  5. Анонім

    Меня укусил хорёк в запястье левой руки, шрамы на всё жизнь остались, крови тогда было очень много..(

  6. Анна

    Не надо бить,ему бестолку. Мне ухватил указательный палец клыком и не отпускал. Просто из поилки покапали воды в рот и он отцепил.

  7. Софья

    Купили сегодня хорька, который содержался в плохих условиях. Когда привезли домой, он вёл себя хорошо. Он уснул у меня на руках, я встала что бы переложить хорька в его лежанку, донести до лежанки я его не успела… Он проснулся и вцепился мне в ухо, после начал трепать его, у меня это первый хорёк, я взяла одёрнула его от уха, уларила по заднице, и положила в лежанку. Оказалось он порвал ухо и откусиль кусок. Хорьку 1,5 года, не уострированный, воспитанный плохо. Ужас какой то. Дождусь утра, буду звонить этим людям у которых купила это счастье, буду спрашивать были ли сделаны прививки…

  8. Анонім

    купили хориху 2 года кусала но не сильно ругали .более менее привыкли к ее повадкам ночью вырвалась с клетки и жене вцыпилась в пижнюю губу прокусила еле разжали челюсть губа опухла какие меры обработки и последствия напишите кто был в подобнои ситуации с ув. вика и олег

  9. Айюми

    Мой хорёк укусил парня. А случилось это так : парень лежал на полу и наш хорек к нему подошёл, начал нюхать. Парень естественно не двигался и не делал резких движений. Но в итоге не стого не сего, хорек вцепился ему в лицо! Что такое я не понимаю. Ему сейчас 1 год, купили с рук два дня назад. И как понять за что и почему, я не знаю.

  10. Александр

    Что за толпа маразматиков ? Хорек не питбуль и 40 минут на вас вонючих висеть не будет. Никогда нормальная хориха не бросится ни на кого из клетки. Орать на хорька “нет!” – оставьте для немецкой порнографии. Какого-то долбоеба лежащего на полу естественно укусит – еще и незнакомого. “Шрамы на всю жизнь” ? – иди эмо дальше вены режь. Сборище уебков, которые купили хорька по объявлению и решили, что это кошка.

Додати коментар