Стівен Вільям Хокінг (8 січня 1942 — 14 березня 2018) — один із найбільш впливових і відомих широкій громадськості фізиків-теоретиків і космологів нашого часу, популяризатор науки, цікава і багатогранна особистість. У науці перш за все відомий своїми теоріями, що стосуються чорних дір.

У 1962 році Стівен закінчив Оксфордський університет. На жаль, Стівен Хокінг хворів на невиліковну хворобу — бічний аміотрофічний склероз. Перші симптоми недуги з’явилися, коли йому ще не було 21 року. Ця хвороба призвела до повного паралічу. До того ж після операції на горлі він втратив здатність говорити. Друзі подарували йому синтезатор мовлення, який було встановлено в його інвалідне крісло.
За допомогою цього синтезатора вчений міг спілкуватися і навіть писати книги. Стан Хокінга постійно погіршувався і згодом рухливість залишилася тільки в мімічному м’язі щоки, навпроти якої був закріплений датчик. Саме цим м’язом вчений і керував комп’ютером. Попри тяжку недугу був оптимістом у плані свого фізичного здоров’я.
Крилаті фрази Стівена Хокінга
- «Людська раса така немічна, якщо порівнювати з Всесвітом, що бути інвалідом — не така вже й важлива річ з точки зору космосу».
- «Переконаний, моя інвалідність має відношення до того, чому я широковідомий. Людей зачаровує контраст між дуже обмеженими фізичними можливостями та широченною природою Всесвіту, з якою я маю справу».
- «Я — архетип генія-інваліда, чи, краще сказати, генія з обмеженими фізичними можливостями, щоб бути політично коректним. Принаймні, я очевидно маю обмежені фізичні можливості. А от чи геній я — це питання сумнівне», — каже вчений.
Стивен Хокинг очень умный человек который не смотря на свою болезнь добился очень больших высот в науке. В Честь этого виликого человека было снято массу различных передач и фильмов но самый известный фильм это «Вселенная Стивена Хокинга» в даном фильме можно узнать много интересных фактов з жизни Стивена Хокинга извесного физика-теоретика.