Хто ж з нас не любить хрумкий болгарський перчик влітку та восени? Та, напевно, всі. Саме тому є дуже багато охочих законсервувати перець ще й на зиму, аби ласувати цим яскравим та корисним овочем, коли за вікном холод та сірість. І це дуже правильне рішення, адже консервований перець — це найкраща закуска взимку. Його можна подавати, як гарнір до м’яса, риби. Також перчик можна поставити на стіл і як самостійну страву, що не мало важливо.
Як же приготувати смачний консервований перець?
Одразу скажемо, що рецепт приготування консервованого перцю дуже простий та не займе у вас багато часу, але ваша родина буде вам дуже вдячна за такий смаколик на столі. Для початку потрібно вибрати якісний свіжий перець — це головне. Можна взяти тільки червоний або набрати всіх кольорів (жовтий, зелений, червоно-зелений), щоб було яскравіше — це вже справа вашого смаку.
Потім перець потрібно гарненько помити, вирізати серединку з насінням і нарізати на шматочки. Шматочки не повинні бути занадто маленькими, адже вони з легкістю можуть розваритися, а це, повірте, не дуже смачно. Але і занадто великі різати не потрібно, бо великі шматки виглядають не дуже естетично, а ми ж хочемо, щоб страва була корисною, смачною та ще й красиво виглядала. Тому одну перчинку потрібно розрізати на 4–5 шматочків — це, так би мовити, «золотий стандарт».
Весь нарізаний перець складіть у велику каструлю, в якій ви будете його варити і перейдіть до приготування сиропу. Тут потрібно бути дуже уважним та зосередженим, щоб не вкинути один інгредієнт два рази.
Рецепт сиропу
На 3 кілограми перцю потрібно:
- 200 грам соняшникової олії;
- 4 столових ложки меду;
- 2 столових ложки цукру;
- 2 столових ложки солі;
- 100 грам оцту.
Коли ви підготували всі інгредієнти, можна приступати безпосередньо до приготування сиропу. А саме всі ці компоненти вам потрібно змішати в одній посудині і додати 0,5 літра чистої води. А далі все дуже просто — залийте перець сиропом і поставте його на плиту.
Після закипання перець потрібно варити 5–10 хвилин, постійно помішуючи, оскільки нижні шари нагріваються швидше і перець там може розваритися, а верхні будуть ще сирими. За цей час весь перець повинен потонути в сиропі і добре зваритися.
Підготуйте банки. Їх потрібно простерилізувати заздалегідь і покласти на дно лаврове листя, гвоздику і чорний перець горошком. Коли банки готові, приступайте до накладання перцю. Накладати потрібно гарячий перець і в кожну баночку додавати сироп, в якому він варився. З трьох кілограмів перцю виходить приблизно 6–8 півлітрових баночок.
Смачного вам і вашій родині.
як пожарити яйця
На сковороді))