В сучасному світі людині потрібно запам’ятовувати дуже багато інформації, адже ми живемо у світі, що стрімко розвивається. Дуже часто у дорослих та дітей виникають труднощі із запам’ятовуванням тієї чи іншої інформації. Ви, напевне, погодитесь, що мало хто з нас може похвалитись відмінною пам’яттю. Але цю проблему можна коригувати, саме тут вам може стати в нагоді ейдетика.
Що таке ейдетика?
Ейдос (від грецької) — образ. Ейдетика — це термін, що означає можливість та здатність запам’ятовувати інформацію за допомогою образів, а також тактильних, смакових та нюхових відчуттів і відтворювати її, коли це буде потрібно. Також ейдетика розвиває образне мислення, мову, фантазію, уяву, творчі здібності.
Справа в тому, що людська пам’ять напряму залежить від образного та асоціативного мислення. Завдяки образам людина зможе запам’ятати потрібну інформацію дуже швидко і надовго. На сьогоднішній день шкіл, в яких викладають ейдетику багато, у світі нараховують більше 5000 тисяч інструкторів-викладачів. Методи навчання в школі ейдетики базуються на активізації людської уяви (фантазії). Як ви знаєте, все це дуже легко вдається дітям і вони реально здатні «поглинати» нову інформацію. Доросли трішки важче навчитися фантазувати, але для цього й існують такі школи, які допомагають сприймати та запам’ятовувати через образ.
Дорослим і дітям пропонують запам’ятовувати нову інформацію в спокійній ненав’язливій атмосфері, весело, фантазуючи, створюючи смішні та незвичайні образи, які швидко запам’ятовуються і надовго залишаються в пам’яті. Ейдетика вчить правильно користуватися своєю пам’яттю, швидко згадувати і відтворювати необхідну інформацію.
Приклади вправ з ейдетики:
Метод зорового промальовування. Ви хочете, щоб ваша дитина швидко й без зайвих нервів вивчила букви чи цифри (найпростіше), скористайтеся ейдетичними прийомами запам’ятовування. Цей метод полягає в тому, що основний контур цифри чи літери потрібно доповнити зайвими елементами, перетворюючи її в якийсь предмет. Дитина із зацікавленням звертає увагу на такі доповнення, в неї формується образ цього предмета, тому запам’ятовування відбувається швидко й безболісно.
Наприклад, вам потрібно, щоб дитина запам’ятала цифру 8. Якщо ви просто показуватимете це число і безліч разів повторюватимете, що це 8, навряд чи дитина без стресу зможе запам’ятати це. А от якщо ви скажите дитині, аби вона уявила цю цифру, скажімо, у формі окулярів і постаралася запам’ятати її, то ви побачите, що це дійсно працює.
Метод уявного промальовування. За допомогою цього методу можна легко та швидко вчити вірші напам’ять. Потрібно не зазубрювати рядки, а спробувати помислити образами, відчути їх. Наприклад, вам потрібно вивчити вірш «Айстри» Олександра Олеся, за допомогою уявного промальовування ви зможете зробити це швидко.
Опівночі айстри в саду розцвіли…
Умились росою, вінки одягли,
І стали рожевого ранку чекать,
І в райдугу барвів життя убирать…
Уявіть (промалюйте) в своїй уяві всі образи, що наявні в цьому вірші. Уявіть, як ці айстри по справжньому прокидаються опівночі, умиваються чистою росою та одягають на свої голівки вінки, відчуйте їх аромат… Запевняю, цей образ ви не забудете ні за яких умов.
Методів запам’ятовування ейдетика налічує багато, грамотний та компетентний спеціаліст зможе навчити вас застосовувати їх на практиці.
Висновок
Якщо ви хочете навчитися швидко запам’ятовувати будь-яку інформацію, навчитися мислити образами, розвинути свої творчі здібності та уяву, то вам в нагоді стане ейдетика.