Часом буває так, що водій перед поїздкою не дивиться на датчики температури, а також на стан охолоджуючої рідини. А це досить важливий момент.
Основні сигнали того, що двигун перегрівся
- З підкапотного простору здіймається пар.
- В салоні автомобіля з’являється запах закипілої охолоджуючої рідини.
Чим загрожує перегрів двигуна? І які можуть бути негативні наслідки?
Якщо під час перегріву не зупинити автомобіль і не заглушити двигун, то це загрожує деформацією головки блоку циліндрів. З кожною хвилиною температура двигуна зростає, що призводить до деформації деталей і до подальшої їх непридатності. Як правило, «епідемія» перегрівів припадає на весняний період і це легко пояснюється тим, що за минулу зиму охолоджуюча система авто перенесла великі навантаження і перепади температури.
Що необхідно робити?
- Терміново потрібно зупинити свій автомобіль біля узбіччя.
- Вимкнути мотор і відкрити капот.Багато автомобілістів, як початківці, так і досвідчені допускають велику помилку, поливаючи закипілий двигун крижаною водою. Такі дії можуть з легкістю призвести до виходу з ладу деталей. Також заборонено відкривати кришку радіатора, тому що вона знаходиться під великим тиском. Відомо немало випадків, коли недосвідчений водій, намагаючись швидше остудити двигун, відкривав кришку радіатора і був ошпарений закипілої рідиною. Також це загрожує не тільки опіками, а й надмірною втратою антифризу.
- Після того, як двигун вимкнений і капот відкритий, очікуйте приблизно 15–20 хвилин. За цей час температура антифризу впаде, зверніть увагу на верхній шланг, який йде від радіатора. Якщо він обм’як і став не таким пружним, можна потихеньку відкривати кришку, щоб долити свіжого, охолодженого антифризу. Якщо ви не настільки вправні в ремонті автомобіля, користуйтеся датчиками температури і стежте за падінням градусів саме по них.
- Після запуску двигуна датчик повинен показати середню температуру, в такому випадку рух можна продовжувати. Але слід проявляти обережність. Найкраще двигун охолоджується, коли автомобіль постійно їде.