Головна умова, що впливає на якість і корисні властивості меду — температура його зберігання. При нагріванні до температури вище +40 С ° мед починає швидко втрачати свої унікальні ферменти і вітаміни. Охолодження меду нижче -5 С ° також погано позначається на його властивостях, хоча і не так сильно як при нагріванні. А часта зміна температури зберігання меду може привести до нерівномірної кристалізації.
Іншою важливою умовою зберігання меду є тара, в якій він зберігається. Як відомо мед дуже сильно вбирає вологу з навколишнього середовища. Це може привести до збільшення частки води в меді, і як наслідок — до його бродіння і псування. Тому мед необхідно зберігати в щільно закритій скляній тарі. Але якщо немає підходящого скляного посуду, то можна зберігати в емальованому або спеціальному (для продуктів харчування) пластиковому. Добре для зберігання меду підходять вербові барила.
Не підходить для зберігання меду посуд з хвойних порід дерева, дуба і т.д. Також не рекомендується посуд з необробленої глини, яка вбирає вологу. Залізний посуд також не підходить, адже може взаємодіяти з речовинами, що входять до складу меду. Ні в якому разі не можна зберігати мед в оцинкованих і мідних ємкостях, оскільки мед в них може стати отруйним.
Наступною важливою умовою зберігання меду є відсутність сонячного світла. При попаданні сонячного світла мед також втрачає свої корисні властивості.
Таким чином, узагальнивши всі зазначені вище дані, можна прийти до наступного висновку — найкраще зберігати мед в прохолодному темному місці в щільно закритій скляній тарі. За таких умов термін придатності меду практично необмежений.