Господарі котів часто стикаються з проявом агресії та злості своїх пухнастих улюбленців. Тут потрібно чітко розуміти, що прояв агресії, в переважній більшості випадків, зумовлений тваринним страхом, а підсвідомість підказує лише один вихід — оборона.
Причини, що провокують злість та агресію, можна перераховувати довго: незрозумілий предмет, шумний незнайомний пристрій, дитина, яка може смикнути за хвоста та ін. Тому необхідно звести до мінімуму стресові ситуації для вашої тварини.
Тепер поговоримо про мову жестів тварини, які покажуть, що кішка ось-ось може почати атакувати вас або ваших рідних. Тому будьте насторожі, якщо помітили наступне:
1. Розширені зіниці та піднята дибки шерсть.
2. Тварина пильно дивиться на вас або на об´єкт агресії. Може бути навпаки — свідоме ухиляння кішкою від прямого погляду.
3. Вуха та вуса щільно притиснуті до тіла, а сама фігура максимально зібрана та скорочена.
4. Від кота чується шипіння, гарчання та помітний оскал.
Господар може легко самостійно виявити предмети постійної агресії, та неприємні стресові ситуації для улюбленця. Адже, як правило, кішка рідко буває в незнайомих місцях.
Як це не дивно звучить, але злість у тварини може викликати навіть ласка господаря. Такою поведінкою тварина говорить вам, що з неї досить, їй набридло і вона просить залишити її в спокої. Також ви повинні бути готові до того, що спокійна сонна кішка може навіть покусати. Це пояснюється просто: кішка спочатку від ласк засинає, а потім раптово прокидається, відчуваючи якийсь дотик і лякається.
Заспокоїти розлючену кішку можна наступним чином:
1. Швидко закутайте тварину в рушник чи простирадло.
2. Можна збризнути кішку водою, що змусить її втекти і дасть час заспокоїтися.
3. Старайтеся швидко покинути зону агресії улюбленця.
4. Ізолюйте кота від об´єкту злості.
5. Переконайтеся, що ви вчасно нагодували та напоїли тварину.
Читайте також: Як дізнатися, що кішка злякалась?| Як кішка виражає радість?
Також може бути, що кішку «дістає» звичайний біль, в такому випадку звернітья до ветеринара.