Чому пташки какають білим?

Таке питання мені задала 6-річна донька)) Хтось знає, в чому причина? Що відповісти дитині?

Так, часом, діти застають нас зненацька саме такими от питаннями. Мабуть, більшість батьків не знали б, що відповісти на таке делікатне питання. Це дійсно цікаво, адже пташиний послід суттєво відрізняється від всіх інших.

Чому пташки какають білим?

Інформації на цю тему вкрай мало, принаймні в інтернеті. Можливо, якби ви звернулися в бібліотеку, то там би знайшли вичерпну відповідь на це запитання. Але, я впевнена, що мало людей захочуть йти до бібліотеки, аби відкрити цю «істину»))

Причина білого кольору пташиного посліду

Білий колір пташиного посліду обумовлений наявністю сечової кислоти, яка виділяється разом із іншими відходами. На відміну від ссавців, у яких відходи рідинного та твердого типу виводяться окремо, птахи виділяють усе разом через клоаку. Сечова кислота не розчиняється у воді, тому вона має білий колір і пастоподібну консистенцію. Під час випорожнення до сечовини додається вміст із товстої кишки – темно забарвлені фекалії. Саме тому послід має не чисто-білий колір, а із вкрапленням коричневого чи сірого.

Чому пташки какають білим?

Цікаво те, що пташиний послід має дуже агресивний хімічний склад, який значно пришвидшує корозію металу. Особливо від пташиного посліду страждають автівки, мости (точніше, їх опорні конструкції), але, мабуть, беззаперечними лідерами є пам’ятники. Напевно, у світі не існує жодного пам’ятника, якого б «не помітили» голуби.

Але при всьому цьому пташиний послід відіграє важливу й позитивну роль в удобренні землі. Особливо корисним елементом вважається азот, що міститься в посліді. За своїми властивостями таке удобрення значно краще за тваринний гній.

4.5/5 - (2 гол.)
Pytannya.com
Додати коментар