На жаль, не всі ми можемо писати чітко, красиво та ще й без орфографічних, граматичних та пунктуаційних помилок. Існує дуже багато слів, в правильності написання яких людина сумнівається. Не винятком є й слово «аніж». Питання про правильне написання цього слова виникає навіть у дорослих, не кажучи вже про дітей (школярів), тим більше, що норми написання деяких слів змінюються з часом.
Раз і назавжди розібратися з цим питанням можна, заглянувши до «Українського орфографічного словника». Адже там зібрано понад 250 000 тисяч слів, де зазначено правильне написання, а також підписано, якою ж частиною мови є те чи інше слово. Аби ви не гаяли час, ми вже подивились цю інформацію і пропонуємо її до вашої уваги.
Складний сполучник «аніж» маємо писати разом. Його вживають для підсилення думки, для порівняння чогось з чимось. З його допомогою ми приєднуємо до простого речення порівняльний зворот, який, в свою чергу, пояснює якийсь член цього речення, що вжитий у формі вищого ступеня порівняння прикметника чи прислівника. Сполучник «аніж» можна замінити сполучником «ніж», якщо це негативно не впливає на контекст речення.
Правило:
«Разом пишуться складні сполучники, які становлять тісне поєднання повнозначних слів із частками або прийменниками: аніж, адже, тобто, також, отже, якщо».
Наприклад:
«Дитино, ти б краще вийшла погуляти надвір, аніж сидіти оце вдома перед комп’ютером.»;
«Звісно, я б могла і хотіла зробити це краще, аніж зробила, але ж я ще новачок, тому маю право на помилку!»;
«Краще б я залишилась без роботи, аніж вислуховувати ваші безпідставні звинувачення.»