Так би мовити. Треба виділяти комами?

Мене цікавить, чи потрібно виділяти комами «так би мовити»? Це вставне словосполучення чи ні?

Сполука «так би мовити» належить до вставних конструкцій, тому за правилами української мови виділяється комами в реченні. Вставні або вставлені слова чи словосполучення не виконують синтаксичну функцію, а лише передають ставлення мовця до висловленого.

В сучасній українській мові існує понад 100 таких одиниць, якими можна передати впевненість чи невпевненість, показати порядок висловлення думок, передати емоції. «Так би мовити» вказує на зв’язок думок і порядок викладу, тому завжди виділяємо сполуку комами.

Наприклад

  • Хлопець, так би мовити, дуже сподобався нам, тому ми взяли його на прогулянку.
  • Так би мовити, лідери держав знайшли точки перетину.
  • Приємної подорожі вам, так би мовити.

Аналізовану вставну конструкцію використовують в розмовному мовленні, художньому стилі. Неприпустимо вживати «так би мовити» в офіційно-діловому та науковому викладі.

4/5 - (1 гол.)
Pytannya.com
Коментарі: 1
  1. Микола

    Прочитав я різні пояснення до виразу “Так би мовити”, переклади тощо, і хочу на прикладі трішечки заперечити і додати той зміст, що творець мови нард вкладає в цей вираз “Так би мовити”. Наприклад, коли людина говорить, що держава ізраїль “Так би мовити” є дружньою до України, то ця людина має на увазі все до навпаки, тобто, ізраїль є дружнім до любої йому фашистської росії. а не до України! Десь так панове коротенько! Це тому так, що народ боїться сказати правду, ХТО Є ЩО!

Додати коментар