Кімнатна гортензія — це рослина з яскраво-зеленим листям і дуже красивими квітами червоного, рожевого, білого або блакитного кольору. Гортензія цвіте з ранньої весни і до пізньої осені. Взимку вона «впадає у сплячку» і 70–80 днів не цвіте. Слід зазначити, що гортензія досить примхлива рослина і за нею потрібен хороший догляд.
Догляд за гортензією кімнатною:
-
По-перше, гортензія повинна стояти в добре освітленому яскравим розсіяним світлом місці. Ця рослина не любить протягів і різких перепадів температур. Не варто також піднімати температуру вище 22 градусів. А ось взимку гортензію рекомендується тримати в прохолодному, затемненому місці при температурі 6–8 °С.
-
По-друге, регулярно провітрюйте приміщення, де стоїть гортензія, оскільки вона любить свіже повітря. Час від часу її потрібно обприскувати (десь 1 раз в день, хоча можна і рідше). Гортензія не переносить жорстку воду, тому її бажано поливати м’якою теплою і бажано відстояною водою. Якщо у вас є дощова вода, то поливайте нею, а взимку можна поливати талою.
-
По-третє, коли гортензія цвіте, то потрібно регулярно і добре її поливати — грунт в горщику повинен завжди залишатися вологим. Для гарного росту і формування суцвіть можна поливати рослину розчином марганцево-кислого калію. Якщо ви будете недостатньо поливати рослину, то вона дуже швидко зав’яне. Особливо багато потрібно поливати гортензію влітку. Адже відновити гортензію, якщо вона зів’яла дуже і дуже складно, тому краще цього не допустити.
-
По-четверте, восени гортензію поливати потрібно значно рідше, щоб дозріли верхівкові бруньки, з яких утворюються квіти на наступний рік. Зайвий полив взимку під час періоду спокою, призводить до загнивання коренів і загибелі рослини, тому заливати рослину не потрібно.
-
По-п’яте, гортензія кімнатна любить вологе повітря, тому було би дуже добре, якби в кімнаті, де стоїть рослина був зволожувач повітря. Особливо актуально це, якщо вазон стоїть біля батерей чи інших обігріваючих засобів.
-
По-шосте, аби рослина добре цвіла, їй необхідний родючий грунт. Пересаджувати гортензію потрібно кожен рік після того, як вона відцвітає. В якості грунту можна використовувати суміш однієї частини торф’яної землі, однієї частини хвойної, 1.2 частини піску з додаванням перегною. Гортензія любить глинистий грунт, а піщаний ні.