Напевно, кожен з нас стикався з ситуацією, коли набридливі комарі весь час пищать і дзижчать над вухом, а потім ще й кусають і роблять це з звірячим апетитом. Але цікаво те, що у комарів кровожерні тільки самки, а самці живляться нектаром квіток і соком фруктів.
За раз самка комара здатна насосати крові в 5–7 разів більше власної ваги, тому після такого ситного обіду вона навіть не може злетіти. Основна частина крові перетворюється в яйця, яких самка комара може відкласти до 350 штук за раз. Більшість видів комарів відкладають свої яйця у воду.
Для того щоб смоктати кров, комарі проколюють шкіру своєї жертви довгим тонким хоботком, своєрідним «шприцом», і випорскують в ранку речовину, яка не дає крові згортатися. Саме через введення цієї речовини навколо місця укусу починається алергічна реакція: з’являється набряк, а місце укусу нестерпно свербить!
Чому ж комарі пищать?
Дзижчання комарів — це всього лише звук їхніх працюючих крилець. Звук, який чути при польоті комарів, викликаний тим, що у всіх двокрилих комах друга пара крил перетворилася в так звані «жужальця».
Характерний звук комара, що летить виникає завдяки вібрації цих жужалець. Комарі махають ними з частотою приблизно 500–600 разів на секунду (деякі види навіть до 1000 разів на секунду), і створюють тим самим звук, який ми називаємо дзижчанням.
Різні види комарів пищать по-різному. Комарі-самці люблять збиратися у зграї і «співати» хором (разом виходить голосніше). У період спарювання самки комарів привертають увагу самців тонким звуком, що нагадує писк, який вони створюють за допомогою крил. Самки пищать трохи тонше за самців. А старі комарі пищать не так голосно, як молоденькі.