Слід відразу зазначити, що найбільш ефективним засобом захисту від комарів в будинку є антимоскітна сітка. Якщо до усіляких запахів і хімічних засобів комарі ще й можуть звикнути, то пролізти крізь сітку їм просто нереально. Ретельно затягніть сітками всі входи і виходи з будинку і відсутність комарів вам гарантована.

Іншим дієвим методом захисту від комарів в приміщенні, є електрофумігатори, які можна купити практично скрізь. Пластини і флакони, що вставляються в них, містять речовини, які при випаровуванні вбивають комарів. Для людей ці речовини нешкідливі. Вмикайте електрофумігатори на ніч, а вранці відключайте. Флакон забезпечує захист від комарів до 45 ночей, пластинки ж потрібно міняти щоночі.
Перед застосуванням фумігаторів обов’язково прочитайте інструкцію з їх застосування. Деякі з речовин, що використовуються в них, можуть бути небезпечні для домашніх тварин. Також слід враховувати можливу індивідуальну непереносимість (алергію) до них у окремих людей.
Способи захисту вдома
- У домашніх умовах для відлякування комарів можна використовувати перську, далматську або кавказьку ромашку. Порошок з цих рослин (піретрум) можна купити в аптеці. Посипте піретрумом смужки паперу, змазані крохмальним клейстером. Після висихання розвішайте смужки над дверима, навколо вікон і в інших місцях, звідки в будинок можуть залетіти комарі.
- Олія гвоздики, базиліка, анісу, чайного дерева, евкаліпта, кедрова олія також допоможуть в боротьбі з комарами. Змажте відкриті ділянки шкіри або крапніть олії в одеколон (5–10 крапель), а також на джерело вогню — в камін, багаття, на свічку або розігріту сковороду. Змочіть олією цих рослин ватку і покладіть на підвіконня.
- Допоможуть від комарів і дрібно нарізане свіже листя і квітки черемхи або базиліка.
Однак, всі вищезазначені засоби в основному допомагають тільки в приміщенні. Для відкритого простору потрібно використовувати засоби для маскування запаху людини сильнішим запахом. Або ж застосовувати речовини, які відлякують комарів.

Способи захисту на природі
- На природі може допомогти дим із соснових або ялинових шишок. Також можна використовувати для утворення диму злегка просушену хвою ялівця. Деякі люди стверджують, що від комарів допомагає тютюновий дим.
- Відлякує комарів і пирій (відомий бур’ян). Жменю рубаного коріння цієї рослини залийте півтора літрами води і закип’ятіть до трьох разів, щоб відвар став ясно-жовтого кольору. Омийте цим відваром обличчя і руки.
- Висохлі темно-коричневі качани (качалки) рогозу. Потрібно підпалити кінчик такого качана. Він починає тліти, випускаючи сизий струмінь запашного диму, що забезпечить гарний захист від комарів.
- Відвар з коріння полину. Жменю рубаного коріння залийте півтора літрами води, доведіть до кипіння і залиште настоятися. Відваром потрібно обмити відкриті ділянки тіла.
- Гвоздика. Візьміть 5 г гвоздики на склянку води, прокип’ятіть 15 хвилин. 10 крапель відвару змішайте із столовою ложкою одеколону і протріть відкриті ділянки тіла. Це вбереже вас на 2 години від комарів.
Також, кажуть, що комарі терпіти не можуть жовтий колір. Тому, плануючи опинитися там, де є багато комарів, одягайте одяг відповідного кольору.
якщо ви знаходитесь на природі то можете розпалити вогнище і туди кинути багато полину такий ядючий дим віджене не тільки комарів але й інших паразитів.