Забирати кошенят у кішки бажано через два місяці після народження, а краще — через три. У виняткових випадках можна забрати й раніше (через півтора місяці), але якщо є можливість, то краще почекати. Раннє розставання шкідливо як для кішки, так і для кошенят. Кішка отримує великий стрес, у неї «перегорає молоко», піднімається температура і т. д.

Кошенятам розставання з мамою також на користь не піде. Як і кішка за кошенятами, так і вони будуть сумувати за мамою. У перші місяці життя кошенятам краще харчуватися молоком матері. Якщо рано забрати кошеня від мами, то це може призвести до проблем зі здоров’ям: слабкий імунітет, ослаблена травна система та інших негативних наслідків. Крім того, кошенята можуть стати більш нервовими, агресивними або боязкими через недостатню соціалізацію. Тому важливо дати кошенятам достатньо часу для росту та навчання від матері, перш ніж вони будуть готові жити самостійно.
Варто зауважити, що забирати кошенят значно пізніше трьох місяців також не рекомендовано. Адже в такому віці вони вже починають звикати до обстановки і людей, які їх оточують і на новому місці їм буде складно адаптуватися.